Konečně závodní simulátor? Vychází Assetto Corsa Mobile
1. 9. 2021 10:37 | Martin Havlíček

Konečně závodní simulátor? Vychází Assetto Corsa Mobile

Závodních her je na Google Play a App Store spousta, ale závodních simulátorů? Těch je jako šafránu. Dává to smysl, s virtuálními pedály a volantem se auto ovládá velmi obtížně. Řidič nemá žádnou zpětnou vazbu, displej klouže, a tak může stát, že než za cílovou rovinkou končí auto spíše v hrazení kolem trati.

Přesto se občas někdo pokusí o to, vytvořit mobilní závody, kde nestačí jen šlapat na plyn, ale také musíte občas zatočit volantem a sešlápnout brzdu. Jako příklad můžeme uvést závodní hru GRID Autosport, která je nabitá obsahem a nabízí spoustu možností ovládání, anebo novinku Assetto Corsa Mobile.

Assetto Corsa patří na počítačích vůbec k nejlepším závodním simulátorům. Na chování vozu tu mají vliv nejen řidičovy schopnosti, ale také opotřebení pneumatik, počasí nebo aerodynamika. Mobilní verze do takových detailů bohužel nejde, ale i tak má k simulaci blíže než 99 % závodních her na mobilech. Nabízí věrně zpracované modely vozů, které svými vlastnostmi i parametry kopírují reálné předlohy. Celkem je tu 59 aut od značek jako Abarth, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche a Toyota. Rovněž i tratě jsou věrnou kopií skutečných závodních okruhů. Můžete si zajezdit například na tratích Brands Hatch, Laguna Seca nebo Imola.

Řízení vozu je náročné, ale zdaleka ne tak jako v počítačové verzi. Auto můžete řídit pomocí virtuálního volantu, nakláněním mobilu nebo s připojeným gamepadem. Ať už si vyberete jakoukoliv z možností, počítejte s tím, že bez poctivého tréninku nevyhrajete. Musíte poznat tratě i auto, abyste věděli, kde šlápnout na plyn a kde naopak na brzdu, abyste nevylítli z trati.

Víte, že… za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Všechna auta si musíte poctivě vyhrát. Assetto Corsa Mobile nepatří ke hrám, kde si můžete postup kupovat. Platí se jen jednou, před stažením hry. Cena je férových 129 Kč. Pro srovnání: konkurenční GRID Autosport stojí dvojnásobek. Na druhou stranu, obsahuje mnohem více aut, tratí, má lepší grafiku a víc možností úprav a nastavení.