Mobilní verze Apex Legends na prvních ukázkách!
6. 5. 2021 14:06 | Martin Havlíček

Mobilní verze Apex Legends na prvních ukázkách!

O mobilní verzi Apex Legends se mluví už několik měsíců. Dosud se ale vědělo jen tolik, že se na hře pracuje. Postrádali jsme ovšem jakékoliv informace o hře samotné. Nebylo ani jasné, zda půjde o samostatnou hru ve stylu PUBG Mobile, nebo jen mobilní verzi PC hry, jako tomu je třeba u Fortnite. Díky nedávnému příspěvku na blogu vydavatele už naštěstí víme víc. Dokonce už můžeme nabídnout i pár ukázek, i když zatím jen obrázky, video ještě k dispozici není.

Mobilní verze Apex Legends na prvních ukázkách!

Ačkoliv se z obrázků jeví jako port z PC, Apex Legends Mobile je hrou od píky vytvořenou pro mobilní telefony. To se podepsalo především na ovládání, které bylo značně zjednodušeno, aby se dalo pohodlně hrát i na dotykovém displeji. Naštěstí zůstal zachován ping systém, který zrychluje komunikaci v rámci týmu. Místo toho, aby hráč složitě vysvětloval, kde přesně viděl nepřítele, jen dotyčného označí a spoluhráči ihned ví, kde se nachází. Stejným způsobem lze „pingnout“ zajímavou zbraň, směr postupu a tak podobně.

Mobilní verze Apex Legends na prvních ukázkách!

Jak se dalo čekat, v mobilní verzi došlo také ke zkrácení zápasů a redukci hráčů na bojišti. Na bojišti se utká dvacet týmů po třech hráčích. Základní premisa zůstala stejná. Poslední tým, který zůstane na bojišti, vyhrává. Zachovány byly také postavy, které se liší nejen vzhledem, ale hlavně schopnostmi a vlastnostmi. O ústupcích v oblasti technického zpracování se ani nemusíme zmiňovat. Z obrázků je patrné, že je bojiště chudší na detaily. Rychlost a plynulost mají přednost.

Vzhledem k zmíněnému nepřekvapí, že Apex Legends Mobile funguje jako samostatná hra. To mimo jiné znamená, že si na mobilu nezahrajete proti kamarádům z PC a konzolí, a také si do telefonu nebudete moci přenést postup z verze pro počítače. Apex Legends Mobile bude ke stažení zdarma, hráči si ale budou moci dokoupit Battle Pass, který jim garantuje zajímavé odměny za úspěchy v zápasech.

Mobilní verze Apex Legends na prvních ukázkách!

Ačkoliv je hra již nyní na Google Play, zatím si ji nestáhnete. Aktuálně probíhá testování, které je omezeno jen na několik tisíc hráčů v Indii a Filipínách. Autoři ovšem slíbili, že brzy rozešlou pozvánky i do dalších zemí.