Star Wars: Hunters jako náhrada za Fornite?
10. 3. 2021 7:59 | Martin Havlíček

Star Wars: Hunters jako náhrada za Fornite?

Hra Star Wars: Hunters byla oznámena v rámci streamu Nintendo Direct, který je – jak prozrazuje název – zasvěcen herním konzolím od Nintenda. Jak se ale později ukázalo, Star Wars: Hunters nevyjde jen na konzoli Nintendo Switch, ale také na mobilech s iOS a Androidem. Hráči z různých platforem dokonce budou moci bojovat na stejném bojišti.

Otázkou ale je, jak bude takový boj vypadat. Hra Star Wars: Hunters byla představena jen ve hrubých obrysech. Autoři ji popisují, jako rychlou týmovou akci, ve které se utkají známé i méně známé postavy Hvězdných válek. Zahrát si budeme moci za lovce odměn, rebely i stormtroopery. V ukázce je vidět také wookie a zástupce temné strany Síly v podobě neznámého Sitha. Děj hry je zasazen do období po pádu galaktického Impéria.

Stále ovšem nevíme, k jakému žánru se hra řadí. Půjde o novou MOBA hru nebo snad o střílečku? Nejpravděpodobnější je druhá zmíněná varianta, protože přesně takový titul v široké nabídce her na motivy Hvězdných válek chybí. Odstranění Fortnitu z Google Play a App Store dalo vývojářům unikátní příležitost k vytvoření hry, která by populární battle royale střílečku nahradila.

Pokud dáváte před akcí přednost taktice, zkuste RPG s tahovým soubojovým systémem Star Wars: Galaxy of Heroes. Hra je ke stažení zdarma.

Jasno ale budeme mít, až uvidíme nějaké záběry přímo z hraní Star Wars: Hunters, což by nemělo dlouho trvat. Projekt dostala na starost společnost Zynga, samotný vývoj ovšem probíhá pravděpodobně ve studiích NaturalMotion, které mají na kontě úspěšnou závodní sérii CSR Racing. Do historie herního průmyslu se tito vývojáři zapsali také jako technologičtí inovátoři, jejich software využívají takové hry jako GTA IV nebo BioShock Infinite. Star Wars: Hunters je tudíž v dobrých rukou.