Nový Tomb Raider vyjde exkluzivně na mobilech
16. 2. 2021 7:49 | Martin Havlíček

Nový Tomb Raider vyjde exkluzivně na mobilech

Lara Croft patří vůbec k neznámějším herním postavám, dokonce se blýskla i ve filmu. Roli mladé archeoložky ztvárnila nejprve Angelina Jolie a o mnoho let později Alicia Vikander. Co se mobilních her týče, aktuálně na Google Play a App Store najdete dva tituly. Lara Croft: Relic Runner je primitivní „běhačka“, kde se hráč vyhýbá překážkám. Lara Croft GO je oproti tomu originální puzzle, ve kterém překonáváte nástrahy pomocí logiky.

Brzy se dočkáme další mobilní hry. Tomb Raider Reloaded nabídne úplně nový pohled na první díl. Myslíme to doslova. Hrdinku tentokrát sledujete nikoliv z pohledu třetí osoby, ale z ptačí perspektivy. A místo akční adventury si zahrajete arkádovou střílečku.

Vývojáři se evidentně inspirovali u mobilního hitu Archero. Základní pravidla jsou totiž úplně stejná: postavička střílí automaticky, ale jen tehdy, když stojíte na místě. Hráč tak musí dokonale vystihnout, kdy se vyplatí stát a kdy před nepřáteli raději utéct. Jakmile se vám podaří vyčistit jednu místnost od nepřátel, postupujete do další, kde na vás čeká ještě obtížnější výzva. Víc nepřátel, nové druhy příšer, ale i pasti nebo jiné nástrahy. Jsme rádi, že vývojáři zachovali aspoň část identity Tomb Raideru, a do některých levelů zakomponovali i hádanky.

Mnoho fanoušků Tomb Raideru hledí na novinku s podtitulem Reloaded skrz prsty, ale musíme uznat, že tento žánr sedí mobilům víc než klasická 3D akční adventura, která se na dotykových displejích neovládá zrovna pohodlně.

Tomb Raider Reloaded by měl vyjít někdy během tohoto rok. Do té doby můžeme trénovat hraním Archero, nebo potrápit mozek v Lara Croft GO.