Final Fantasy jako battle royale? Podívejte se na ukázku nové mobilní hry!
26. 2. 2021 14:24 | Martin Havlíček

Final Fantasy jako battle royale? Podívejte se na ukázku nové mobilní hry!

Final Fantasy se řadí mezi vůbec nejznámější herní série. Nejslavnější éru zažila na konzolích PlayStation, ale zahrát si ji můžete i na počítači nebo třeba na mobilech. Na Google Play a App Store aktuálně najdete kolem 30 Final Fantasy her, i když většinou jde o mobilní porty starších dílů z konzolí.

I čerstvě oznámené Final Fantasy VII Ever Crisis je svým způsobem předělávkou starší hry, přesto si troufneme tvrdit, že něco takového tu ještě nebylo. Nejedná se totiž o mobilní verzi jedné, ale hned několika her. Ever Crisis shrnuje všechny díly Final Fantasy, které byly zasazené do světa Final Fantasy VII, do jednoho celku. Konkrétně jde o Final Fantasy VII, Advent Children, Before Crisis, Crisis Core a Dirge of Cerberus.

Jednou ze zajímavostí série Final Fantasy je to, že se každý díl odehrává v jiném světě. Konkrétně sedmý díl je situován na planetě Gaia.

Unikátní je i zpracování. Pasáže, kde hráč prozkoumává rozlehlý svět, připomínají svou „infantilní“ stylizací originál z prvního PlayStationu. Prostě roztomilé postavičky jako z animovaného filmu. Jakmile ale dojde na boj, hra se přepne do módu, který evokuje pro změnu nedávno vydaný remake z PlayStationu 4. Situaci už nesledujeme z výšky, kamera se sníží na úroveň hrdinů, ze kterých jsou najednou drsní bojovníci.  

Ještě letos vyjde další Final Fantasy VII hra s názvem Final Fantasy VII: The First Soldier. Má se jednat – trochu netradičně – o battle royale akci. Základní pravidla jsou tedy jasná: desítky hráčů bojují v rozlehlé aréně, dokud nezůstane poslední přeživší (jedinec nebo tým). Děj hry je zasazen do doby 30 let před událostmi z Final Fantasy VII a vypráví o experimentu, jehož cílem bylo vytvoření dokonalého vojáka.

Vypadá to na exotický mix střílečky a fantasy RPG, kde si vojáci mohou vyčarovat štít nebo třeba obřího démonického pomocníka. Konečně nějaké zpestření už poněkud omšelého žánru! Fanoušci Final Fantasy ze hry ale moc nadšení nejsou...