Final Fantasy jako battle royale? Podívejte se na ukázku nové mobilní hry!
26. 2. 2021 14:24 | Martin Havlíček

Final Fantasy se řadí mezi vůbec nejznámější herní série. Nejslavnější éru zažila na konzolích PlayStation, ale zahrát si ji můžete i na počítači nebo třeba na mobilech. Na Google Play a App Store aktuálně najdete kolem 30 Final Fantasy her, i když většinou jde o mobilní porty starších dílů z konzolí.

I čerstvě oznámené Final Fantasy VII Ever Crisis je svým způsobem předělávkou starší hry, přesto si troufneme tvrdit, že něco takového tu ještě nebylo. Nejedná se totiž o mobilní verzi jedné, ale hned několika her. Ever Crisis shrnuje všechny díly Final Fantasy, které byly zasazené do světa Final Fantasy VII, do jednoho celku. Konkrétně jde o Final Fantasy VII, Advent Children, Before Crisis, Crisis Core a Dirge of Cerberus.

Jednou ze zajímavostí série Final Fantasy je to, že se každý díl odehrává v jiném světě. Konkrétně sedmý díl je situován na planetě Gaia.

Unikátní je i zpracování. Pasáže, kde hráč prozkoumává rozlehlý svět, připomínají svou „infantilní“ stylizací originál z prvního PlayStationu. Prostě roztomilé postavičky jako z animovaného filmu. Jakmile ale dojde na boj, hra se přepne do módu, který evokuje pro změnu nedávno vydaný remake z PlayStationu 4. Situaci už nesledujeme z výšky, kamera se sníží na úroveň hrdinů, ze kterých jsou najednou drsní bojovníci.  

Ještě letos vyjde další Final Fantasy VII hra s názvem Final Fantasy VII: The First Soldier. Má se jednat – trochu netradičně – o battle royale akci. Základní pravidla jsou tedy jasná: desítky hráčů bojují v rozlehlé aréně, dokud nezůstane poslední přeživší (jedinec nebo tým). Děj hry je zasazen do doby 30 let před událostmi z Final Fantasy VII a vypráví o experimentu, jehož cílem bylo vytvoření dokonalého vojáka.

Vypadá to na exotický mix střílečky a fantasy RPG, kde si vojáci mohou vyčarovat štít nebo třeba obřího démonického pomocníka. Konečně nějaké zpestření už poněkud omšelého žánru! Fanoušci Final Fantasy ze hry ale moc nadšení nejsou...