Závodní série Project CARS se dočkala mobilní verze
12. 4. 2021 8:52 | Martin Havlíček

Závodní série Project CARS se dočkala mobilní verze

Závodní hra Project CARS vznikla jako odvážný projekt vývojářů, kteří si získali respekt hrou Need for Speed: Shift. Odvážný proto, že neměli vydavatele. Peníze na vývoj vybrali od fanoušků a nadšenců do závodních simulátorů.

Nyní už je Project CARS etablovanou sérií, ačkoliv od původního záměru vytvořit konkurenci realistickým závodním hrám typu Gran Turismo a Forza Motorsport se postupně odchýlila. Poslední díl má blíže k závodní arkádě, která tolik nebazíruje na věrohodném chování aut na trati.

První mobilní zástupce série s názvem Project CARS GO dotáhl „arkádovost“ do extrému. Vlastně se ani nedá mluvit o závodní hře. Sice tu máte auta, která spolu závodí, ale řízení není vaší starostí. Hráč ovládá pouze řazení, brzdu a plyn, případně túrování motoru před závodem. Vystačíte si – bez přehánění – s jedním prstem. Tapáním se řadí, podržením prstu na displeji se brzdí a následně puštěním se zrychluje. Hra vám dokonce ukáže, v jakých místech co dělat. Úspěch v závodě se tím pádem odvíjí od správného načasování. Pokud vždy tapnete na displej ve správný moment, soupeře necháte daleko za sebou. Za každé opoždění nebo předčasné tapnutí přichází penalizace v podobě zpomalení vozu.

TIP: Ve svém profilu (kliknutí na ikonku) najdete mise, za jejichž splnění můžete získat hodnotné bonusy. Další se čas od času objevují v interní poště – stačí otevřít!

Postupem bude hrát roli i to, jak rychlé máte auto. Musíte tak investovat nejen do nákupů aut nových, ale i do jejich tuningu. Když píšeme o investicích, tak máme samozřejmě na mysli peníze virtuální, které dostáváte za vyhrané závody. Hra jako taková je zdarma, můžete ovšem investovat do speciálních aut a čas od času si možná budete chtít dokoupit benzin (nebo si prostě počkáte, až se doplní sám).

Víte, že… za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Aby se hra neomrzela, tak kromě klasických závodů nabízí také časovku, sprinty a různé speciální šampionáty. Některé z nich rozšiřují hráčovy omezené povinnosti, například při sprintu musíte tapáním na displej zahřívat pneumatiky.

I přesto širokou nabídku obsahu ale nemůžeme hru doporučit kovaným závodníkům. Project CARS GO jen zábavná hříčka, která dobře poslouží k zahnání dlouhé chvíle.

Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky