Pozadí stránky
Pozadí stránky

Nesbø, Rollins, Läckberg. Stahujte thrillery, severskou krimi i pořádnou akci jako e-knihy za polovic
16. 11. 2020 9:40 | Patricie Kolohnátková

Nesbø, Rollins, Läckberg. Stahujte thrillery, severskou krimi i pořádnou akci jako e-knihy za polovic

Tento týden se na O2 Knihovně nese ve znamení skvělých novinek. Pokud patříte mezi majitele čteček PocketBok, budete si moct naše e-knihy posílat přímo do zařízení na jedno kliknutí. A abychom to celé pořádně oslavili, připravili jsme pro vás víc než dvacítku bestsellerů, které si nyní coby e-knihy můžete stáhnout se skvělou slevou 50 %. Slevu ale mohou samozřejmě využít úplně všichni, třeba i majitelé Kindlů, kteří stejnou službu využívají už nějakou dobu. Dneska jsme pro vás vybrali hned pětici titulů, kde o pořádnou akci a napětí nebude nouze. Který z nich si vyberete? A pozor - slevy platí už pouze dnes.

......................................................

Camilla Läckberg: Ženy bez slitování

Žánr: Světová literatura, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 71 %

Nejnovějším přeloženým dílem Camily Läckberg je tentokrát novela Ženy bez slitování. V ní se seznámíte hned se třemi hlavními hrdinkami, které mají trochu jiný, v mnohém však podobný osud. Ingrid měla ještě před časem velmi slibnou kariéru, kvůli manželovi se jí ale vzdala. Jenže teď zjistila, že ji podvádí.

Brigitta zase zásadně nechodí na prohlídky k lékaři. Bojí se, že by si někdo mohl všimnout modřin a podlitin, které na jejím těle zanechává láskyplný přístup jejího manžela. Poslední je Viktoria, co se přestěhovala z Ruska, aby strávila život s mužem snů. Jenomže ten je najednou úplně jiný, než jak se prezentoval na internetu, kde se seznámili. Vyřeší situaci tři dokonalé vraždy?

......................................................

Jørn Lier Horst: Na dně

Žánr: Světová literatura, detektivka, severská krimi I Hodnocení na Databázi knih: 78 %

Nový případ norského vyšetřovatele Williama Wistinga dostal název Na dně. Během jediného týdne otřese městečkem Stavern série děsivých událostí. Na místní pláž jsou postupně vyplavena čtyři chodidla, obutá do tenisek a pátrání místní policie přináší víc otázek než odpovědí. Komu nohy patří? Kde jsou těla? A kdo oběti takto znetvořil a proč?

Jednou z možných stop, kterou Wisting prověřuje, jsou tři starší muži a jedna žena, kteří jsou od podzimu pohřešovaní. Vše ale náhle ztíží jeho dcera, která do Stavernu přijede, aby napsala reportáž o tom, jak odsouzeným k dlouholetým trestům změnil pobyt za mřížemi život. Wistingova rozmrzelost nakonec mizí, když zjistí, že díky dceřině novinářské práci začínají na povrch vyplouvat tajemství, která můžou jeho vyšetřování posunout mílovými kroky dopředu.

......................................................

James Rollins: Sedmá pohroma

Žánr: Světová literatura, román, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 85 %

Pořádnou akci zažijete s dvanáctým dílem oblíbené série Sigma Force Jamese Rollinse s názvem Sedmá pohroma. Vedoucí britské archeologické expedice Harold McCabe před dvěma lety záhadně zmizel uprostřed súdánské pouště. Nyní se náhle objeví, předtím než ale může vypovědět, co se stalo, záhadně umírá. Jeho pitva následně odhaluje děsivé skutečnosti: kdosi ho zaživa začal mumifikovat.

Když následně onemocní neznámou nemocí celý tým lékařů, který prováděl pitvu, nastupuje na scénu Gray Pierce a jeho Sigma Force. Ti mají za úkol zjistit, co epidemii způsobuje. Pátrat budou jako v promořených ulicích Káhiry, ve starobylé súdánské hrobce, ale vydají se i za šíleným géniem do arktického komplexu. Podaří se záhadu rozluštit dřív, než pandemie vyhladí celé lidstvo?

......................................................

Daniel Gris: Říkají mi Lars

Žánr: Česká literatura, detektivka, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 81 %

Dalším českým tajemným autorem, který má hlavního hrdinu, co srší humorem a místy by si v ničem nezadal se Supermanem, je Daniel Gris. Ten vstoupil do literárních vod v roce 2018 s akčním krimi s noirovými prvky s názvem Říkají mi Lars. A kdo je tedy hlavní hrdina? Jde o chlapíka, který má rád Metallicu, Jacka Danielse, hodinky Luminox a samozřejmě vůni žen. Lars se živí jako soukromé očko, co právě úspěšně dořešilo jeden případ. Potom se ale začnou objevovat náhody, které Lars rád naopak nemá.

Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno se stane poté, co tenhle svéráz bezchybně odvede svou práci. Anebo ne? Ať se mu to líbí, nebo ne, Lars se musí do případu ponořit znovu. Velké finále nakonec proběhne v jednom zaplivaném skladu, kde někteří protagonisté odloží své masky dobrovolně. A ten zbytek? Tomu se podívá na zoubek - jak jinak než právě Lars.

......................................................

Jo Nesbø: Levhart

Žánr: Světová literatura, detektivka, severská krimi I Hodnocení na Databázi knih: 90 %

V Oslu je jednoho dne učiněn hrůzný objev. Ve městě jsou nalezena těla dvou žen, které ale nezemřely jen tak ordinérně. Utopily se ve vlastní krvi a navíc mají mnohačetné bodné rány ve tvářích, které byly vedeny zevnitř úst. A protože chybí stopy, je už záhy jasné, že případ jen tak někdo nevyřeší.

Harry Hole je ale toho času v Hongkongu, kde si líže staré rány a tak trochu se schovává před věřiteli. Zpátky ho nakonec po drobném nátlaku dovede kriminalistka Kaja Solnessová. Případ pak policisty zavede nejen do zasněžených norských hor, ale také do rozžhavené Afriky a i tentokrát je jasné, že o dobrou zábavu a napětí ochuzeni nebudete.

......................................................