Podívejte se na první ukázku z mobilní verze Crashe Bandicoota!
23. 11. 2020 8:32 | Martin Havlíček

O tom, že se pracuje na mobilní hře s Crashem Bandicootem, už víme minimálně pár měsíců. Oficiálního traileru a ukázky jsme se ale dočkali až nyní. Na první pohled vypadá hra jako legendární skákačka, jakou jsme hráli přes více než dvaceti lety na prvním PlayStationu. Už po chvíli je ale jasné, že se vývojáři přeci jen vydali jiným směrem.

Mobil není PlayStation a Crash Bandicoot: On the Run! není skákačka, ale runner. Crash běží po dráze a hráč se musí postarat o to, aby do ničeho nevrazil a aby cestou posbíral co nejvíce jablíček. Zatímco některým překážkám se prostě jen vyhnete (svajpy do strany podobně jako u Subway Surfers), jiné pasti musíte přeskočit nebo zneškodnit pomocí skluzu.

Jednotlivé „trati“ jsou inspirované levely z celé série Crash Bandicoot a totéž platí i pro nepřátele. Na konci překážkové dráhy na vás čeká výzva v podobě bosse. Minibossy zneškodníte tak, že se vyhnete jejich útokům a jakmile se dostanete do dostatečné blízkosti, aktivujete zbraň. U větších bossů – namátkou Nina, Neo Cortex, Fake Crash – je souboj delší a zpravidla musíte nepřítele zasáhnout vícekrát.

Zbraně a různé vylepšováky získáváte ve fabrikách městečka, které neustále rozšiřujete o nové budovy. Tato minihra funguje také jako skvělý motivátor, jelikož budovy kupujete za poklady získané za zdolání jednotlivých levelů.

Runnerů je na mobilech spousta a je jasné, že Crash Bandicoot: On the Run! to nebude mít lehké. První ukázky nám ale dávají naději, že by to mohlo dobře dopadnout. Bohužel, na hru si ještě musíme chvíli počkat. Premiéra je naplánována na jaro 2021.