Battle royale Apex Legends míří na mobily!
6. 10. 2020 15:36 | Martin Havlíček

Pokud jde o battle royale střílečky, na mobilech je z čeho vybírat. Je tu PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile, Garena Free Fire a mnoho dalších. Brzy se o zájem „mobilních hráčů“ utká také Apex Legends. Potvrdil to šéf společnosti EA, která je vydavatelem Apexu. Dočkat bychom se měli už letos. Má to ale jeden háček, na letošek je naplánován pouze tzv. soft launch. To znamená, že hra vyjde jen ve vybraných zemích, které vývojáři použijí k testování hry. Většinou se pro tyto účely využívá Nový Zéland, Mexiko či Filipíny. Čeští hráči si budou muset s největší pravděpodobností počkat do příštího roku. Na druhou stranu, aspoň dostaneme vyladěnou hru!

Před vývojáři stojí velká výzva. Apex Legends je asi nejrychlejší battle royale střílečkou na trhu. Zatímco v PUBG se musíte div ne plazit travou, v Apexu sprintujete, skáčete a děláte skluzy. A co víc, hráči musí kromě zbraní ovládnout i speciální schopnosti svého hrdiny – to je další specialita Apexu. Každá z postav má aktivní dovednosti a speciální vlastnosti. Vojanda Bangalore se například zrychlí, když po ni někdo střílí, také má kouřový granát a dokáže přivolat nálet. Robot Pathfinder má ve svém arzenálu hák, kterým se rychle přitáhne, kam potřebuje, a vystřelovací lano. Jeho speciální vlastností je vyhledávat místa, kde vznikne nová zóna. A tak ve výčtu bychom mohli pokračovat…

Nedokážeme si představit, jak se tohle všechno bude pohodlně ovládat na dotykovém displeji mobilů. Je ale možné, že EA napodobí PUBG Mobile a vytvoří speciální verzi hry určenou pouze pro mobily. Zatím můžeme opravdu jen spekulovat. O mobilní verzi Apex Legends se ví jen tolik, že vyjde letos. To nám ale ke štěstí bohatě stačí!