Pán prstenů se konečně dočká pořádné mobilní hry
9. 9. 2020 14:38 | Martin Havlíček

Na to, jak je Pán prstenů silná značka, existuje až překvapivě málo her zasazených do fantasy Středozemě. Aspoň tedy těch mobilních. O to více se těšíme na Lord of the Rings: Rise to War, kterou pro Warner Bros. vytvoří čínský herní gigant NetEase.

Děj hry bude zasazen do Třetího věku, kdy se odehrál také příběh známý z Tolkienových knih a slavné filmové trilogie. Díky filmové licenci se můžeme těšit nejen na známé postavy, ale také na ztvárnění věrné filmové předloze. Gandalf není jen nějaký neznámý stařík, ale má podobu, kterou mu ve filmech propůjčil herec Ian MacKellen.

O příběhu se toho moc neví, ale máme takové tušení, že nebude hrát příliš důležitou roli. Rise to War je totiž strategickou hrou zaměřenou na souboje mezi hráči. Každý dostane své království, které musí chránit před útoky nepřátel. S tím vám pomohou tzv. velitelé, kteří jsou z velké části tvořeni známými postavami z Tolkienových příběhů. Velitelem může být Gandalf, Éowyn, některý z hobitů nebo třeba Saruman. Každý má jiné vlastnosti, které se promítají ve schopnostech a dovednostech armády.

Střety jsou přímočaré – dvě armády se sejdou na rovince a začnou se mydlit, dokud jedna neprohraje. Škoda, že se nedá pracovat s terénem, a vymýšlet pokročilé taktiky jako v sérii Total War. V Rise to War jsou bitvy prostě navrženy tak, aby trvaly maximálně pár minut. Na rozptýlení během cesty do práce nebo do školy ideální.

Aktuálně se Rise to War testuje na vybraných trzích. Jakmile vývojáři s pomocí hráčů vychytají všechny mouchy, tak se dočkáme i my. Datum ale zatím nebylo stanoveno.