Úspěšná hra Dead by Daylight se dočkala mobilní verze. A je zdarma!
30. 7. 2020 14:44 | Martin Havlíček

Dead by Daylight je možná na mobilech novinkou, ale na PC a konzolích už „straší“ od roku 2016, respektive 2017. Myslíme to doslovně, protože jde o hororovou hru. Základní koncept je celkem jednoduchý. Jeden hráč je lovcem a čtyři jakousi „lovnou zvěří“, která se snaží uprchnout ze spárů svého pronásledovatele. Jestli si ale myslíte, že se někde schováte a budete vyčkávat, dlouho nevydržíte. Brány, přes něž se dá uprchnout, se otevřou teprve poté, co opravíte pětici generátorů. Strategií, jak toho docílit, je mnoho. Hráči mohou spolupracovat nebo každý postupovat po vlastní ose. Díky tomu se hra jen tak neomrzí.

Originální námět přinesl hře úspěch. Na počítačích a herních konzolích se prodalo přes 5 milionů kopií hry. Svůj podíl na tom má i časté rozšiřování hry o nové postavy. Mnohdy jde o hrdiny a záporáky ze slavných hororových filmů. Můžete hrát například za Freddyho Kruegera nebo za Demogorgona ze seriálu Stranger Things.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Nová mobilní verze se od originálu liší jen v drobnostech. Grafika je méně detailní, aby se hra dala spustit i na méně výkonných mobilech, a ovládání bylo upraveno tak, aby sedělo dotykovým displejům. Největší změnou zůstává cenovka. Zatímco na počítačích a konzolích si hráči musejí Dead by Daylight kupovat, mobilní verze je ke stažení zdarma. Její provoz je sponzorován prodejem dodatečného obsahu, což jsou především noví hrdinové. K tomu, abyste si unikátní horor užili, je ale nepotřebujete.