Postavičky od Disneyho a Pixaru spojily síly v nové mobilní hře
27. 7. 2020 16:14 | Martin Havlíček

Sully z filmu Příšerky s.r.o. seknul s prací baviče malých dětí, navlékl brnění a vydal se do boje proti hordám temnoty. Takhle nějak – věřte tomu nebo ne – vypadá zápletka nejnovější disneyovky. V kinech ji ale neuvidíte, dobrodružství Disney Mirrorverse se odehraje na displeji mobilu, který přeci jen snese divočejší scénáře než Hollywood.

Mirrorverse je akční RPG s tahovým soubojovým systémem, kde si hráči sestavují armádu z hrdinů filmů od Disneyho a Pixaru. Ve vaší armádě se tak může objevit klidně Pirát z Karbiku Jack Sparrow po boku princezny Lociky a s duchem z Aladinovy lampy v záloze.

Armáda bojuje do jisté míry automaticky. Vy máte na starosti především aktivaci speciálních útoků a schopností. Každá postava má v rukávu jiný trumf a liší se také spotřeba energie. Buzz Rakeťák vystřelí laserový paprsek, který spotřebuje dva dílky energie, zatímco útok příšeráka Sullyho vyžaduje dílky hned tři. Rozdíl je v tom, že Sully zasáhne ne jednoho, ale všechny nepřátele.

Správný výběr a načasování jednotlivých útoků je základní podmínkou vítězství. Neméně důležitá je ale i práce mimo souboje. Hrdiny musíte neustále vylepšovat a při sestavování armády je potřeba myslet také na vyváženost. Některé jednotky bojují nablízko, jiné útočí ze zálohy nebo využívají magii.

Zasazení známých pohádkových postaviček do akční hry nás zprvu poněkud zaskočilo, ale když odhlédneme od bizarnosti scény, kdy princezna mlátí démony pánvičkou, musíme uznat, že to vypadá celkem zábavně. Už se těšíme, až si novou disneyovku vyzkoušíme. Pár týdnů to ale potrvá. Aktuálně je hra Disney Mirrorverse ve stádiu testování.