Hra o trůny se dočkala pokračování. Jde o mobilní hru!
6. 8. 2020 10:15 | Martin Havlíček

Seriál sice skončil, ale příběh má pokračování a teď nemáme na mysli zrovna knihy od G. R. R. Martina. Pokračováním je svým způsobem i nová mobilní hra s názvem Game of Thrones: Beyond the Wall, ačkoliv je děj hry zasazen desítky let před události zmapované populárním seriálem.

Hráč si vyzkouší roli Lorda velitele Noční hlídky, který je donucen vydat se s armádou na území za Zdí, kde vládnou divocí, obři a zlovlci. Jinými slovy, váš meč si jen tak neodpočine. Znalce seriálu a knih možná překvapila přítomnost hrdinů z knih a seriálu na obrázcích a ve videu ze hry. Co tam dělají, když se příběh odehrává roky před jejich narozením? Nebojte, jejich přítomnost ve hře dává smysl. Cestování časem mají na svědomí čarostromy, kterými se to za Zdí jen hemží.

Díky tajemným dřevinám budete moci do své armády naverbovat Jona, Daenerys nebo třeba Tormunda. Lannister bude bojovat bok po boku se Starkem, na rodové sváry není čas. A jak souboj vůbec vypadá? Základem je taktika a RPG prvky. Své jednotky posouváte na střídačku s nepřítelem po jakési šachovnici. Při volbě formace je potřeba zohlednit schopnosti a výzbroj jednotek. Lučištníci jsou v přímém střetu nepoužitelní, ale ze zálohy dokáží v řadách nepřátel napáchat obrovské škody. Za své bojové úspěchy jste odměňováni zkušenostmi, které následně využijete k dalšímu vylepšení armády. To už ale popisujeme základní pravidla RPG her…

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Game of Thrones: Beyond the Wall patří rozhodně k lepším herním adaptacím slavného fantasy. Vývojáři ho rozhodně neuspěchali a na výsledku je to znát. Doporučujeme jak fanouškům Hry o trůny, tak i příznivcům tahových strategií.