Hra Fortnite konečně v Obchodě Play. Proč jí to tak trvalo?
15. 7. 2020 15:14 | Martin Havlíček

Fortnite není žádnou novinkou, mobilní verze vyšla již v roce 2018 a PC hra ještě o pár let dřív. Teprve teď se ale střílečka objevila na Google Play. Co autorům tak dlouho trvalo? Zprvu se snažili přesvědčit hráče, aby si stáhli mobilní hru přímo z jejich stránek. Problém je, že mobily s operačním systémem Android většinou takovou instalaci nedovolují. Pokud si chcete stahovat aplikace odjinud než z Google Play, musíte provést pár změn v nastavení mobilu a ne každý uživatel něco takového svede. Vývojáři proto nakonec couvli a vydali hru i na Google Play, kde ji do svého mobilu nainstalujete stisknutím jednoho tlačítka.

Pokud náhodou nepatříte ke zhruba stovce milionů lidí, kteří Fortnite pravidelně hrají, rádi vám střílečku představíme! Gró veleúspěšné hry tvoří mód battle royale, kde sto hráčů bojuje o přežití. Jedinec nebo tým, co zůstane na bojišti jako poslední, vyhrává. Podobných her existuje celá řada, Fortnite je ovšem hned z několika hledisek unikátem. Naprosto výjimečný je prvek stavění. Z posbíraných materiálů si v rychlosti postavíte krytí, most, pevnost nebo třeba věž, díky které získáte přehled o tom, kde se pohybují nepřátelé.

Boj se odehrává na jednom ostrově, který se ale s každou sezónou (tedy co pár týdnů) mění. Města mizí nebo naopak přibývají, vedle vyschlé pouště se objeví zasněžená oblast… Zkrátka stále je co objevovat! Se změnami na mapě jdou ruku v ruce nové dopravní prostředky, herní módy, zbraně a v neposlední řadě i skiny, neboli tematické oblečky, kterými se můžete odlišit od milionů konkurenčních hráčů. Skiny jsou také zodpovědné za většinu příjmů vývojářů, ovšem mnoho virtuálních oblečků se dá získat i zdarma. 

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Fortnite je zdarma ke stažení nejen na mobilech, ale i na počítačích a herních konzolích. Na rozdíl od mnoha jiných multiplatformních her ale nejsou hráči rozděleni podle toho, na čem hrají. Pokud si troufáte, můžete poměřit své síly s konzolisty i písíčkáři. V tom případě ale doporučujeme připojení ovladače. Přeci jen prst klouzající po displeji mobilu přeci jen není tak přesný jako herní myš…