Roller Champions je sport budoucnosti. Hrát se bude i na mobilu
26. 6. 2020 12:00 | Martin Havlíček

Roller Champions je sport budoucnosti. Hrát se bude i na mobilu

Smíchejte basketball a závody na kolečkových bruslích s wrestlingem a vznikne Roller Champions. Sport budoucnosti vymysleli v Ubisoftu, když se snažili vytvořit konkurenci Rocket League. Neznáte? To je pro změnu fotbal s auty – a ne náhodou velký hit na poli multiplayerových her.

Roller Champions vypadá přinejmenším konkurenceschopně. Hraje se ve dvou týmech (tři na tři) na nevelkém oválu, nad nímž levitují dva koše. Trefit se jen tak míčem do koše by bylo až příliš jednoduché. K tomu, abyste dostali aspoň bod, musíte nejprve s míčem v ruce obkroužit ovál a teprve poté je možné skórovat. Pokud se vám povede ovál objet vícekrát, získáte bodů více. Jakmile vám ale soupeř míč sebere, progres se vynuluje. Je to tvrdý sport, co nezná fauly. Povoleno je podrážení, chytání i kopání. Sami nic nezmůžete, dříve či později po vás někdo skočí. Naštěstí máte po svém boku dva spoluhráče, kterým můžete přihrát.

Z popisu a ukázek vypadá Roller Champions opravdu nadějně. Jestli je hra skutečně tak dobrá, že dokáže konkurovat Rocket League, budeme moci s jistotou říct teprve tehdy, až si ji konečně zahrajeme. Dočkat bychom se měli už letos, ačkoliv konkrétní datum oznámeno nebylo. Jsme taky zvědaví, jak si vývojáři poradí s ovládáním na mobilu. Napasovat tolik různých triků, chvatů a možností na omezenou plochu dotykového displeje nebude snadné.

Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky