Chystá se další hra podle Harryho Pottera. Tentokrát spoj-3 puzzle
15. 6. 2020 12:18 | Martin Havlíček

Pokud jde o mobilní hry s Harrym Potterem, máme z čeho vybírat. Kromě různých neoficiálních kvízů a jiných hříček, co se na slavném čarodějovi spíše přiživují, můžeme jmenovat třeba příběhovou adventuru Harry Potter: Hogwarts Mystery, která se odehrává v době, kdy samotný Harry nosil ještě plenky. Povedená je také hra Harry Potter: Wizards Unite, kde chytáte magická stvoření ve stylu Pokémon GO. Fanoušci magie naleznou na Google Play dokonce i simulátor kouzelnické hůlky. Zkrátka, je toho dost!

Minimálně jeden žánr mezi kouzelnickými hrami zastoupen není: puzzle. To se ale brzy změní. Společnost Zynga, která se (nechvalně) proslavila titulem FarmVille, pracuje na spoj-3 logické hře s názvem Harry Potter: Puzzles and Spells.

Na první pohled novinka vypadá jako další klon hitu Candy Crush. Posunujete barevné kamínky tak, abyste dostali do řady aspoň tři kousky stejné barvy – a takhle stále dokola. Stejný je i systém úkolů, které musíte splnit během předem stanoveného počtu tahů. Proč tedy novinku stahovat, když je podobných puzzlů plný App Store a Google Play?

Pár důvodů by se přeci jen našlo a tím hlavním je svět Harryho Pottera, který se nejenže stará o výplň mezi jednotlivými levely (přehrávají se různé scénky z knih, respektive filmů), ale promítá se i přímo do hry. Při skládání puzzlů si můžete pomáhat kouzly, které nahrazují klasické power-upy. Postupem se učíte také kouzlům novým, což představuje fajn zpestření. Fanoušky slavného čaroděje potěší také to, že si mohou navrhnout vlastní hůlku. Volíte dřevo, jádro, flexibilitu i délku. O motivaci se pak starají sběratelské kartičky, které dostáváte jako odměnu za pokoření levelu.

Zní to všechno fantasticky, a to je asi tak všechno, co o Harry Potter: Puzzles and Spells můžeme prohlásit. Aktuálně se stále jen testuje a v Česku se zatím nedá stáhnout. To by se ale mělo během pár týdnů změnit – už se nemůžeme dočkat!