Angry Birds ohlašují návrat ke kořenům. Nová hra vsází na jednoduchost
22. 6. 2020 10:41 | Martin Havlíček

První dva díly Angry Birds hrál snad každý. V mobilu je mělo dokonce i mnoho lidí, co se dosud hrám vyhýbali. Dalším pokračováním už se však úspěch prvních her napodobit nepodařilo. O důvodech můžeme spekulovat. Minimálně díl viny podle nás nese jejich složitost. Vývojáři neustále přidávali nové prvky, až se hry staly příliš komplexními, a to odradilo příležitostné hráče.

V dnešní době se na vrcholu žebříčků stahovanosti umísťují jednoduché hry, ve kterých se člověk nemusí učit. Spustíte hru a hned je vám jasné, co máte dělat. Novinka Angry Birds Casual byla vytvořena ve stejném duchu. Nemusíte řešit speciální dovednosti jednotlivých opeřenců. Stačí jen natáhnout prak a vystřelit. Speciální schopnost toho kterého ptáka se aktivuje po dopadu. Je tu i možnost aktivovat dovednost ručně, což je účinnější, ale není to podmínkou. Změnil se také cíl. Vaším úkolem není eliminovat zelená prasátka, ale osvobodit ptáčata uvězněná v chatrných vězeních. Svým způsobem byla zjednodušena i grafika, jestli se to tak dá nazvat. Vývojáři zvolili pro svou novou hru infantilní styl, který sice není tak detailní, ale za to je roztomilý.

Všeobecné zjednodušení ale neznamená, že by samotná hra byla snadná. Stále se musíte snažit střílet přesně, jinak vám brzy dojdou projektily a budete muset celý level opakovat. Levely se, mimochodem, počítají na stovky a nové neustále přibývají.

Jsme zvědaví, zda nový přístup pomůže vrátit sérii na výsluní. Hodnotit zatím nemůžeme, jelikož aktuálně je nová hra dostupná jen na vybraných trzích, kde se testuje. Jakmile se podaří vychytat všechny mouchy (nebo aspoň ty nejtučnější masařky), můžeme očekávat celosvětovou premiéru. Už aby to bylo!