Online závody motokár Mario Kart Tour se otevírají všem. Jsou zdarma!
3. 6. 2020 10:34 | Martin Havlíček

Mobilní verze populárních arkádových závodů Mario Kart Tour je konečně kompletní. Mnoho měsíců po vydání se dočkala online závodů. Dosud jsme mohli poměřovat síly jen s počítačem ovládanými protivníky, což po chvíli omrzí.

Na online hru více hráčů se čekalo dlouho a s obavami. Mluvilo se totiž o tom, že bude přístupná jen platícím hráčům. Hra Mario Kart Tour je sice ke stažení zdarma, ale funguje v ní měsíční předplatné, které hráčům garantuje spoustu výhod. Přístup na online závodiště měl být jednou z nich.

Nakonec se obavy ukázaly jako liché. Online závody jsou z větší části zdarma. Všichni hráči mají přístup ke standardním závodům pro osm lidí s přednastavenými pravidly, které se denně obměňují. Také můžete uspořádat závody vlastní a pozvat do nich hráče z okolí. Je zcela na vás, jakou nastavíte rychlostní třídu, power-upy, kolik pozvete lidí a zda jejich řady doplníte počítačem ovládanými soupeři.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy ve hrách a předplatné na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Platící hráči ovšem dostávají přeci jen něco navíc. Součástí předplatného za cca. 150 korun měsíčně je zlatá pozvánka do závodů tříd 150 a 200 cc, kde si mohou „vyjezdit“ nejvyšší hodnocení. Pokud vám však nejde o výsledek, ale především o zábavu, vystačíte si klidně i s bezplatnými závody. Zlatá třída je skutečně jen pro ty závodníky, co to s motokárami myslí vážně.