Pozadí stránky
Pozadí stránky

Legenda herních automatů se dočkala mobilního pokračování
12. 6. 2020 14:57 | Martin Havlíček

Legenda herních automatů se dočkala mobilního pokračování

Hra Missile Command je v podstatě muzejním exponátem. Poprvé vyšla před 40 lety. V době před masovým rozšířením herních konzolí a domácích počítačů, kdy se hrálo za mince na arkádových automatech v hernách. Princip hry byl jednoduchý: z nebe prší balistické střely a vy se musíte postarat o to, aby nedopadly na město. K dispozici máte protiraketový systém, který střely zneškodní ve vzduchu – podmínkou je, že je trefíte.

Zní to možná triviálně, ale ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla. Můžete se o tom sami přesvědčit. Po čtyřech dekádách se Missile Command dočkal pokračování. Novinka s podtitulem Recharged ale není nic jiného než naleštěný originál. Hraje se to stejně, jen to o něco líp vypadá. Místo černobílé obrazovky sledujete neonový ohňostroj.

Pár drobných vylepšení nad rámec grafiky by se ale přeci jen našlo. Vývojáři přidali do hry systém bodů a odměn. Za sestřelené rakety získáte virtuální peníze, které následně můžete investovat do vylepšení zbraní a obranných mechanismů. Můžete si vytunit sílu protiraketových střel nebo třeba rychlost nabíjení. K dispozici jsou i různé power-upy, které se dají aktivovat přímo uprostřed válečné vřavy.

Těší nás, že i přes všechny novoty byl duch původní hry zachován. Dokonce si můžete nechat pomocí technologie rozšířené reality zobrazit virtuální arkádový automat a vychutnat si Missile Command tak, jak se hrál přes 40 lety. Tomu říkáme retro!