Logická hra Keep Talking… je naprostá bomba! A to doslova
30. 1. 2020 9:33 | Martin Havlíček

Logických her jsou na Google Play a App Store stovky tisíc, ale jen o málokteré z nich lze prohlásit, že je originální. Vesměs jde o variace na spoj-3 puzzle nebo jiné klasiky žánru logických her. Keep Talking and Nobody Explodes k oněm nemnoha originálům bezpochyby patří (a nejen díky svému nezvyklému názvu).

Jedná se o hru, kde máte za úkol zneškodnit v časovém limitu aktivovanou výbušninu. Před vámi se objeví kufřík plný nástrah, drátků a s displejem, který odpočítává čas do exploze. Tím jsme se ovšem ještě nedostali k tomu nejoriginálnějšímu prvku: jedná se o party hru. Sami nemáte šanci bombu zlikvidovat, potřebujete pomoc. Někoho, kdo vám bude číst návod.

V praxi to vypadá tak, že jeden hráč sleduje displej mobilu a popisuje, co vidí. Druhý hráč nebo skupinka má v rukou tištěný manuál s návodem, jak konkrétní mechanismy rozluštit. Říká, jaký drátek přestřihnout, jaké tlačítko stisknout a tak dále. Zkrátka ideální zábava na dlouhé (nejen) zimní večery.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Jak už to tak bývá, za originalitu se platí. Keep Talking… vás proto možná překvapí vysokou částkou na cenovce, ovšem myslete na to, že platíte za hru pro několik hráčů. Ve srovnání s například stolními hrami je to pakatel.