Legendární válečná strategie Commandos 2 hlásí návrat. Zahrajeme si i na tabletu
11. 12. 2019 13:24 | Martin Havlíček

Kdo má rád strategie, ten zná sérii Commandos. I když první díl vyšel před více než dvaceti lety, stále se nedočkal konkurenta, který by se mu dokázal vyrovnat. Na rozdíl od majority strategických her, v této hře nemáte pod svým velením celý batalion, ale jen skupinku vojáků operující na nepřátelském území. V podstatě jde o takovou speciální jednotku.

Každý voják vyniká něčím jiným. Odstřelovač dokáže likvidovat nepřátele na dálku, mariňák se umí potápět, pak je tu samozřejmě expert na výbušniny a tak dále. Každý z členů jednotky naprosto nepostradatelný, takže pokud uděláte chybu a voják zemře, mise skončí neúspěchem a musí se opakovat.

Důvod, proč rozebíráme více než dvacet let starou hru, na blogu věnovaném mobilnímu obsahu už vyzradil titulek. Commandos se dočká „mobilní“ verze. Konkrétně si budeme moci zahrát Commandos 2 z roku 1998, který je ze všech dílů ten nejlepší. Nepůjde o věrnou kopii, místo toho se vývojáři rozhodli pro remaster. To především znamená, že nová verze nabídne detailnější grafické zpracování, ale dočkáme se třeba také vylepšeného ovládání.

Vývojáři bohužel slíbili pouze verze pro iPady a tablety s Androidem. Seznam konkrétních zařízení zatím nevydali, a tak můžeme doufat, že pod slovem „tablet“ rozumí také výkonné mobily s velkým displejem. Uvidíme nejpozději koncem roku, kdy Commandos 2 HD Remaster vychází.