Legáčci jdou do boje! V nové mobilní hře se utkají jeden s druhým
12. 12. 2019 15:01 | Martin Havlíček

LEGO je z principu spojené se stavěním. Nejnovější LEGO hra je však paradoxně hlavně o ničení. LEGO Legacy Heroes Unboxed se totiž zaměřuje na souboje stavebnicových minifigurek. O klasickou mlátičku se ovšem nejedná, spíše jde o RPG se soubojovým systémem, kde se s nepřítelem střídáte po tazích v útocích a v obraně.

Jednotlivé figurky se neliší jen vzhledem (jde o věrnou kopii skutečných minigurek, mimochodem), ale zejména svými schopnostmi. Někteří „legáčci“ se hodí více na souboj zblízka, jiní zase plní roli lékařů nebo útočí ze zálohy. Jak už to v RPG hrách chodí, za úspěchy v boji získáváte zkušenosti, které následně investujete do vylepšování svých bojovníků.

Podobných her je samozřejmě na Google Play a App Store mraky. Podobné RPG vyšlo pod zástavou Hvězdných válek, Looney Tunes i Disney. LEGO se odlišuje především humorem. Výjimečný je do jisté míry také prvek sběratelství. Za zkompletování stavebnicového setu totiž získáváte speciální útok. Středověká stavebnice vám například zpřístupní děsivého draka, který zdecimuje nepřítelovu armádu.

Vypadá to na další skvělou LEGO hru! U Legacy Unboxed navíc potěší, že kromě příběhové kampaně, kde bojujete proti počítačem řízeným nepřátelům, nabídne také online zápasy, ve kterých vyzvete ostatní hráče.