Jak se hraje Minecraft Earth? Trochu jako Pokémon GO, trochu jako Minecraft!
8. 10. 2019 12:49 | Martin Havlíček

První šťastlivci už hrají Minecraft Earth. Najdete je v Londýně, Stockholmu nebo třeba v Tokiu. V těchto a dalších vybraných světových metropolích totiž běží betatest hry, tedy testování nedokončené verze samotnými hráči. Bohužel, česká města do testu zatím zapojena nebyla. Snad se dočkáme brzy. Mezitím ale můžeme „studovat“ nové záběry a informace, které díky testerům vypluly na internet. K dispozici je také nová ukázka přímo od tvůrců hry.

Minecraft Earth využívá data z GPS a technologii rozšířené reality k zasazení virtuálních objektů do okolního prostředí. V tom se podobá Pokémon GO. Podobný je také systém navštěvování míst vyznačených na mapě, za což je hráč odměňován stavebními materiály. Zatímco v klasickém Minecraftu získáváte stavební materiály těžbou, v Minecraft Earth jsou v podstatě odměnou za ušlé kilometry.

Liší se i stavění. V Minecraft Earth jste omezeni stavební deskou určující rozlohu a podklad. Nejprve si ji v malém měřítku zobrazíte na rovném podkladu před sebou (typicky na stole) a sami nebo s pomocí kamaráda vytváříte kostičku za kostičkou své dílo. Když jste se svým výtvorem spokojeni, můžete do něj nastěhovat zvířata (tzv. moby), zvětšit jej do „životní velikosti“ a zasadit do krajiny. Vedle vašeho skutečného domu tak může stát dům virtuální.

To je momentálně asi vše, co se dá v Minecraft Earth dělat. Jak už ale bylo řečeno, hra se nachází ve stádiu betatestu a nové funkce přibývají s každou aktualizací. V budoucnu bychom se měli dočkat dobrodružství, což jsou jakési mise, a prvků, které známe z klasického Minecraftu. Doufejme, že se hra do té doby rozšíří globálně a budeme si je moci vyzkoušet sami.