Král stříleček Doom vychází na mobilech! Včetně bonusů
6. 9. 2019 9:45 | Martin Havlíček

Hru Doom není třeba představovat. V 90. letech byla nainstalovaná na vícero počítačích než samotný operační systém Windows. Minulý rok oslavila 25 let, ovšem oslavy pokračují ještě letos. Aktuální majitel práv Dooma ku příležitosti jubilea vydal první díly série na moderních platformách. Tedy na konzolích a na mobilech.

Mohli byste namítnout, že minimálně první díl už vyšel na iPhonu. To je pravda, jenže od roku 2013 nebyl aktualizován, takže majitelé novějších telefonů neměli důvod pro jeho koupi. To se s aktualizací mění. Sice ze hry odstranila alternativní způsob ovládání, ale zato přidala podporu pro velké displeje mobilů a také nový obsah v podobě jedné kapitoly ze hry Ultimate Doom.

Kromě úplně prvního Dooma vyšla na mobilech také dvojka, která dotáhla boj proti démonům k dokonalosti. Zahrajete si ji jak na iOS, tak i na Androidu. I tato hra si pro hráče připravila bonus: 20 nových levelů vytvořených komunitou a schválených vývojáři.

Víte, že… Za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Pokud jsou pro vás 90. léta pravěkem a Dooma neznáte, představte si přímočarou střílečku z pohledu první osoby, kde čelíte nájezdům pekelných kreatur. Pohyb je rychlý, hrdina doslova proplouvá prostředím, takže na ovládání přes dotykový displej si budete muset nějakou chvíli zvykat. Nevzdáte-li to, čeká na vás jedna z nejlepších PC her všech dob.