Autoři herních hitů z PlayStationu vydali svou první mobilní hru
9. 9. 2019 16:32 | Martin Havlíček

Název studia Thatgamecompany osloví asi jen největší znalce, ovšem hry, jako je Flow, Flower nebo Journey, bude znát minimálně každý, kdo má doma konzoli PlayStation. Jedná se o artové a velmi originální kousky, které si užijí jak zkušení tak příležitostní hráči.

Doba, kdy Thatgamecompany dělali hry jen pro PlayStation, už je dávno pryč. Jejich hry postupně vyšly i na dalších platformách a čerstvá novinka studia je dokonce primárně určena pro mobilní telefony (chystá se ovšem také PC verze). Řeč je o hře Sky: Children of Light.

Rukopis Thatgamecompany poznáte už během několika minut ve hře. Nádherná grafika, snový svět a nic, co by vás rozptylovalo. Upřímně řečeno, chvíli nám trvalo, než jsme zjistili, co máme ve hře vůbec dělat. Instrukce víceméně chybí a na vše si musíte přijít sami. V jádru se jedná o adventuru s nádechem logické hry. Náplň spočívá v osvobozování duší, což místy prokládají (lehké) hádanky a časem i nějaký ten nepřítel. Přívlastek „akční“ ovšem v tomto případě použít nemůžeme. Sky je takový interaktivní relax. Je to procházka (nebo spíš průlet?) nádhernou krajinou, kterou zpestřují jednoduché puzzly.