Originální horor Dead by Daylight se dočká mobilní verze. Tady je první ukázka!
4. 9. 2019 8:18 | Martin Havlíček

Parta adolescentů odjede na odlehlou chatu, ale víkend plný alkoholových radovánek se změní v peklo na zemi, když přijde na návštěvu nezvaný host – sériový vrah. Scénář každého druhého hororu si můžete ve hře Dead by Daylight zažít na vlastní kůži. V roli (potenciální) oběti i zabijáka.

Unikátnost hororové hry, která již vyšla na PC a konzolích PS4, Xbox One a Nintendo Switch, spočívá právě v této asymetričnosti. Na jedné straně jsou víceméně bezbranní lidé, kterým jde o přežití, a na straně druhé zabiják, jemuž jde o skalpy. Zvláštní také je, že pokud hrajete za mordýře, sledujete akci vlastníma očima. Hráči v rolích „obětí“ se na svět dívají z pohledu třetí osoby. To proto, aby měli lepší přehled o okolí. Jejich přežití totiž závisí na tom, jak dobře se dokáží skrývat před „lovcem“. Nestačí ale jen někam zalézt a doufat, že si vás nevšimne. Aby to nebyla nuda, musíte spouštět generátory, jimiž si otevřete cestu ven z tohohle pekla.

Další rozptýlení představuje systém vylepšování, tedy jakýsi RPG prvek, a náhodné úpravy levelů, díky čemuž neexistuje zaručená taktika pro výhru. Prostředí je vždycky trochu jiné.

Popis úspěšné PC hry sedí i na připravovanou mobilní verzi. Půjde prý o přesnou kopii originálu, snad s výjimkou ovládání, které bylo předěláno pro dotykové displeje. Rozdíly najdeme ale i v grafickém zpracování. Přeci jen mobily nejsou tak výkonné jako nadupaný herní počítač. A ještě jedna odlišnost by se našla. Mobilní hra bude ke stažení zdarma!