Invaze pokémonů na mobil! Chystaná hra se bude ovládat spánkem
12. 8. 2019 10:40 | Martin Havlíček

Pokémon GO je sice nejznámější, ale nikoliv jediná pokémonská hra na mobilech. V naší knihovně byste našli také Pokémon Quest nebo Pokémon Rumble Rush. Ta je novinkou. Od majority pokémonských her se ale liší. Neovládáte tu trenéra, ale přímo pokémony.

Je to primitivní klikačka. Pokémon se pohybuje sám, vy máte na starosti jen základní (tapnutí) a pokročilý útok (podržení prstu na displeji). Přesto to jsou praví pokémoni. Nechybí prvek sběratelství, ani vylepšování pokémonů o nové schopnosti. Zajímavostí je, že prostředí hry se každé dva týdny obměňuje a spolu s ním i pokémoni, co tu můžete potkat. Na nás to funguje jako skvělá motivace.

Další hry s pokémony jsou ve výrobě. Pokémon Masters se soustředí na boje známých trenérů. Postavy se starých i nových her série Pokémon se sejdou v jedné hře, aby poměřily síly a konečně se rozhodlo, který z trenérů je tím nejlepším. Pokémon Masters vyjde ještě letos.

Upřímně řečeno, mnohem víc se těšíme na Pokémon Sleep a to i přesto, že o této hře mnoho nevíme. Je vůbec slovo „hra“ na místě? Má jít spíše o spánkovou aplikaci, která využívá údaje o čase ulehnutí a délce spánku jako herní prvky. Tato aplikace vyjde až příští rok. Doufejme, že do té doby společnost vypustí dodatečné informace.