Spotify jako sociální síť? Aplikace testuje „příběhy“ ve stylu Instagram Stories
15. 8. 2019 9:58 | Martin Havlíček

Spotify je především o hudbě, ovšem čas od času se vyplatí mobil vytáhnout z kapsy a také se podívat, co se zrovna děje v aplikaci. Někdy uvidíte kratičký video-klip nebo text hrající písně doplněný různými zajímavými fakty.

Brzy by klipy a funkci Behind the Lyrics mohly doplnit také audiovizuální příběhy ve stylu Stories z Instagramu nebo Snapchatu, tedy krátké zprávy, fotky nebo i videa. Rozdíl je ten, že tento druh audiovizuálních příběhu vytvářejí samotní umělci. Často jde o zajímavosti o pozadí vzniku té které písničky, vysvětlení významu nebo nějaké obecné postřehy.

Víte, že… Spotify Premium má i výhodné rodinné předplatné? V rámci jednoho O2 vyúčtování můžete platit Spotify Premium až pro šest členů rodiny. Cena je pouhých 229 Kč měsíčně, to je méně než 50 korun za jednoho!

Příběhy nazvané Storyline byly zatím spatřeny u písniček od Jonas Brothers, Billie Eilish, MAXe nebo The Beaches. Spotify s umělci spolupracuje napřímo. O tom, zda se nová funkce otevře všem interpretům (a uživatelům), rozhodnou až výsledky experimentu. Ne vše, co Spotify testuje, se nakonec dostane do finální verze aplikace.