Minecraft Earth je stavitelská hra ve stylu Pokémon GO
16. 8. 2019 8:34 | Martin Havlíček

Minecraft letos slaví první kulatiny a jak dárek si nadělil zbrusu novou hru pro mobilní telefony. Jmenuje se Minecraft Earth a je unikátní v tom, že dovoluje virtuální stavby zasazovat do reálného prostředí.

Představte si to jako Pokémon GO, akorát že na ulici nebudete potkávat pikachu a spol., ale baráčky a jiné výtvory dalších hráčů. Na virtuální tvorečky (včetně těch nepřátelských) ale budete v Minecraft Earth narážet taky.

Stavitelský mód funguje zajímavě. Nejprve si postavíte – třeba na stole – zmenšený model, který pak zvětšíte do životní velikosti a umístíte jej někam do vašeho okolí. Můžete například přistavět vašemu domu věž nebo si postavit od píky virtuální hrad. Hra dokonce umožňuje, aby více hráčů pracovalo na jednom projektu.

Virtuální stavby si můžete sami projít, anebo je můžete osídlit minecraftovskými zvířátky, která pochytáte. Kromě starých známých tzv. mobů narazíte i na nové typy, respektive nové variace. Vedle samotného stavění na vás v Minecraft Earth čekají i dobrodružné výpravy, přičemž většina z nich je vytvořena pro více hráčů. Minecraft Earth je typem hry, který nejenže motivuje lidi, aby chodili ven, ale také k tomu, aby trávili více času se svými přáteli.

Datum premiéry Minecraft Earth zatím nebylo oznámeno, ale během léta by se měl spustit betatest pro vybrané dobrovolníky z řad hráčů. Hra bude podporovat jako iOS, tak i Android.