Hra Durango je jako Jurský park, kde si můžete ochočit dinosaura
19. 8. 2019 16:42 | Martin Havlíček

Mobil možná není nejvhodnější platformou pro rozsáhlá online RPG, ale to neznamená, že by žádná nevznikala. Durango je toho dokladem. Je to online hra o přežití, kde budete bojovat s ostatními hráči, s dinosaury, ale i s hladem a žízní.

Příběh Durango začíná v civilizovaném světě. Konkrétně v rychlovlaku, který ovšem vykolejí a vy se najednou ocitnete v zemi dinosaurů. Na začátku ale nějaké tyranosaury a další potvory nemusíte řešit. Nejprve je potřeba opatřit si základní nástroje a vybudovat si zázemí.

Podobě jako v jiných survival hrách i tady funguje systém craftingu, kdy kombinací různých surovin vytváříte různé předměty. Kámen a větev dají dohromady sekeru, z listů si „ušijete“ suknici a tak podobně. Začátky vás provedou obyvatelé ostrova. Není to nic těžkého, v podstatě jde jen o to, sehnat potřebné suroviny z „receptu“.

Brzy dostanete vlastní ostrov, na kterém si můžete stavět podle svého. Odtud se budete také vydávat na mise, které opět posunou vaše možnosti. Dříve či později dojde na boj. Na displeji se objeví nový set tlačítek pro útok a úhybné manévry. Dinosaury ovšem můžete také ochočit – opět podle návodu.

Durango je velmi komplexní hra, přesto si zachovává přehlednost a dobrou ovladatelnost, což je na mobilu klíčové. Taky nás potěšilo, že vůbec netlačí na pilu, co se monetizace týče. Durango je zdarma. Můžete si jen přilepšit dokoupením Durango coins, ovšem dá se to hrát i bez závratných finančních investic.

Víte, že… Za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Pokud byste si na mobilu zahráli nějakou komplexní hru, která vám vydrží měsíce, Durongo je skvělý kandidát!