Jedna z nejpopulárnějších online her míří na mobily
25. 7. 2019 10:19 | Martin Havlíček

Čínský gigant Tencent se dál drží své strategie spočívající v předělávání populárních PC her na mobily. Po PUBG a Call of Duty plánuje vytvoření mobilní verze nejpopulárnější MOBA hry League of Legends.

MOBA je žánr online her, kde proti sobě v arénách bojují malé týmy sestavené z unikátních hrdinů. Každá má specifické vlastnosti i schopnosti. League of Legends patří k průkopníkům žánru. I proto si ji každý měsíc zapne přes 100 milionů hráčů jenom na PC.

S mobilní hrou čísla rapidně vzrostou. Kapesní verze by se od originálu měla lišit pouze rozhraním a ovládáním přizpůsobeným dotykovým displejům. Pracuje se na ní už déle než rok, ovšem je nepravděpodobné, že bychom se dočkali vydání ještě letos.

Dosud plnila roli mobilní League of Legends hra Arena of Valor od téhož vydavatele. Navzdory ověřenému receptu na úspěch se ovšem hře nepodařilo prorazit na západě. Stáhlo si ji „pouze“ něco přes 10 milionů hráčů a její zisky rovněž nejsou uspokojivé. To, co Arena of Valor vydělá na západě za rok, překoná čínská verze hry za pouhý jeden den.

League of Legends je oproti tomu populární celosvětově, takže úspěch je předem zaručen. Doufejme, že vývojáři do mobilní verze zakomponují i cross-play a umožní hrát lidem z PC a mobilů dohromady. Prozatím si ale musíme vystačit s Arena of Valor.