Zaklínačské karty vyjdou v mobilní verzi
10. 5. 2019 9:59 | Martin Havlicek

Pokud jste četli, sledovali nebo hráli Zaklínače, pak jistě znáte gwint (v originále gwent). Jde o karetní hru oblíbenou v hospodách od Severního království až po Nilfgaard. A také si jí oblíbilo mnoho hráčů posledního Zaklínače z PC a konzolí.

Proto ostatně vznikla samostatná verze a následně RPG Thornbreaker, které využívalo jako bojovou mechaniku právě karetní hru. Mobilní verze hry Gwent vyjde s velkým zpožděním. Důvodem jsou technické limitace systému, který propojuje hráče v zápasech. Při jeho návrhu se tak nějak nepočítalo s mobily, takže se musí předělávat. Jako první vyjde verze pro iPhony – té bychom se měli dočkat ještě letos. S verzí pro Android se také počítá, ale vyjde o něco později. Platforma Android je přeci jenom dost roztříštěná a minimálně testování zabere více času.

Pokud jste gwint nehráli, tak si představte karetní RPG se dvěma hráči (veliteli), kteří na stůl před s sebou vykládají karty (jednotky). Každá jednotka má sílu vyjádřenou číslem a vaším úkolem je sestavit silnější armádu, než má soupeř. Zní to celkem triviálně, ale opak je pravdou. Gwint je hrou, kde se musí plánovat hodně dopředu. Do boje vstupují i speciální karty, jako jsou lektvary, počasí nebo nemoci, které mohou s kartami na stole pěkně zamíchat.

Je to ověřený herní systém, ale otázkou je, jak se povede hru převést na omezený prostor displeje mobilních telefonů. Gwint se totiž hraje ve formacích, které zabírají dost prostoru. Jsme zvědaví, jak se to autorům povede vyřešit…