Selfíčko s Pikachu? S novou funkcí Pokémon GO žádný problém!
7. 5. 2019 9:20 | Martin Havlíček

Jádrem populární hry Pokémon GO je chytání roztodivných příšerek, které se díky technologii rozšířené reality vyskytují všude kolem nás. Ukázalo se ale, že hráči pokémony nejenže chytají a pak s nimi bojují, ale také je rádi fotí.

Focení zvířátek ideálně ve vtipných situacích (haha, Pikachu sedí na záchodě!) je natolik populární, že vývojáři přidali do hry speciální fotografický mód. Díky funkci Go Snapshot už nemusíte doufat, že vám pokémon nějak pěkně zapózuje. Stačí sáhnout do virtuálního batůžku, vybrat konkrétního pokémona z vaší sbírky, kliknout na ikonu foťáku a pak už si virtuální zvířátko umístíte, kam potřebujete.

TIP K tomu, abyste si koupili hru (nebo nějaký předmět v rámci hry) na Google Play, nepotřebujete platební kartu. Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Funguje to opravdu jednoduše. Namíříte mobil na nějakou lokaci, hodíte sem virtuální pokéball a pak už chodíte a fotíte pokémona jako fotograf svůj model. Když potřebujete, aby se pokémon otočil na vás, jednoduše na něj tapnete. Tímto způsobem si můžete zvířátko naaranžovat, jak potřebujete a vaší kreativitě už nic nebrání.

Vlastně, je tu jedno omezení... Funkce je zatím k dispozici pouze ve verzi hry pro telefony s Androidem. Majitelé iPhonů si musí ještě chvíli počkat…