Gears of War pro mobily vyjde až příští rok. Připomíná Clash Royale
15. 2. 2019 14:13 | Martin Havlíček

Gears of War má pověst jedné z vůbec nejbrutálnějších videoherních sérií. Ne nadarmo. Nepřátele tu můžete „porcovat“ motorovou pilou, zároveň se ale může stát, že vám rozšlápnou hlavu jako zralý meloun. Mobilní Gears of War se z tohoto popisu dost vymyká. Souboje „pilu na pilu“ sice nabídne, ovšem místo brutálních krvavých jatek čekejte spíše nadsázku a parodii.

Místo hrdinů, jak je známe z konzolí a PC, mezi sebou bojují jejich sběratelské figurky Funky POP! Liší se také žánr. Tohle není střílečka, nýbrž mobilní strategie typu Clash Royale. S tím souvisí i skutečnost, že v bitvách nebojují lidé proti sarančatům, ale hráč proti hráči. Je běžným jevem, že v armádě najdete jak lidi, tak i jejich někdejší nepřátele v podobě sarančat.

Souboje jsou krátké, trvají jen tři minuty. Jako ostatně u většiny her žánru. Čím se ale Gears POP! liší od Clash Royale a dalších konkurentů? Především systémem krytů. Podobně jako v konzolových střílečkách, i v mobilní hře poskytují kryty zásadní taktickou výhodu. V mobilní hře jsou natolik důležité, že většinu z oněch tří minut strávíte bojem o teritorium. Nejvíce práce odvedou vaši vojáci. Vy jen rozhodujete o tom, kdy a kde je vysadíte. Občas také můžete prostřednictvím vojáka hodit granát a každý hráč má navíc speciální schopnost nebo zbraň. Ve videu máme možnost sledovat v akci ničivé Kladivo úsvitu.

Jednotliví vojáci se liší nejen vzhledem, ale také schopnostmi a vlastnostmi. K dispozici jsou jednotky obyčejné i speciální – se speciálními schopnostmi. Jako příklad můžeme jmenovat Markuse, jehož specialitou je rychlé obsazování krytů. Kate pro změnu kryty úplně ignoruje a soustřeďuje se ničení obranných věží nepřítele. Za zničení každé z nich získáte po jednom bodu. Kdo má na konci zápasu víc bodů, ten vyhrál. Klasika…

Z popisu a videí působí Gears POP! jako zábavné vylepšení Clash Royale. Jaká je skutečnost, uvidíme až v příštím roce, kdy hra vychází. Na iOS i Androidu.