Do nového roku s aplikacemi! Jak na novoroční předsevzetí?
14. 1. 2019 15:39 | Martin Havlíček

Vstup do nového roku je skvělou příležitostí ke změně životního stylu. Ne každému se ta změna povede. Většina z nás vydrží zdravě jíst/cvičit/nekouřit jen pár týdnů a pak se navrátí ke svým starým „hříchům“. Někdy jsou holt předsevzetí příliš radikální a vůle příliš slabá. Google Play a App Store jsou přitom plné virtuálních pomocníků, kteří vás při plnění novoročních předsevzetí podpoří. Ať už tím, že vám budou váš závazek neustále připomínat nebo tak, že nabídnou nástroje, které vám ulehčí práci.

Vybrali jsme pět nejčastějších předsevzetí a pět ověřených mobilních aplikací, které vám při jejich plnění pomohou.

Chci toho víc přečíst - O2 Knihovna

Aplikace O2 Knihovna obsahuje obrovskou nabídku elektronických knih, novin a časopisů. Knížky si tu můžete nejen kupovat, ale rovnou i číst. Pokud máte specializovanou čtečku elektronických knih, tak si tam zakoupenou knihu jednoduše pošlete. Součástí nabídky aplikace jsou i audioknihy. I u nich platí, že si je lze v aplikaci rovnou přehrávat.

Chci zhubnout - Runtastic Results

Fitka se plní nováčky, kteří si dali za cíl v novém roce zhubnout. Kolik z nich se tam ukáže i v únoru nebo v březnu? Výhodou Runtastic Results je, že ke cvičení nepotřebujete ani hodiny volného času, ani speciální náčiní. Stačí sedm minut a cvičit můžete i doma. Nejlepších výsledků ale dosáhnete s personalizovaným plánem, za nějž se platí formou předplatného. Bezplatný program je celkem omezený.

Chci jíst zdravěji - Kalorické tabulky

Ať už cvičíte a sledujete „makra“, snažíte se vysadit cukry nebo si jen potřebujete ohlídat příjem a výdej energie, Kalorické tabulky jsou tu pro vás. Díky rozsáhlé databázi potravin je zadávání spořádaného jídla otázkou pár klinutí. Stejným způsobem tabulky monitorují také tělesnou aktivitu. Aplikace dokáže spočítat ideální energetický příjem, ale můžete si tu nastavit i cíle vlastní.

Chci přestat kouřit - Loop

Vstávat brzy? Přestat kouřit? Jíst víc zeleniny? Loop je univerzálním nástrojem k osvojení zdravých návyků a zbavení se zlozvyků. Každý den, kdy dodržíte předsevzetí, představuje očko ve virtuálním řetězu – vaším úkolem je nevynechat ani jednou, abyste řetězec nepřerušili. Aplikace je zdarma a bez reklam. Pokud máte iPhone, doporučujeme placenou aplikaci jménem Streaks.

Chci být produktivnější - Forest

Z mnoha „zaručených“ způsobů, jak se dokopat k práci nebo třeba k učení, vybíráme Pomoro metodu v podání aplikace Forest. Spočívá ve střídání časových intervalů, kdy se plně soustředíte na práci, a kdy odpočíváte. Vždy když pracujete, zasadíte ve Forest virtuální strom. Vyroste ale jen tehdy, pokud práci nepřerušíte. Dokážete vypěstovat virtuální les?