Nový Assassin’s Creed je mobilní originál. Jak se hraje?
12. 12. 2018 11:39 | Martin Havlíček

To byla ale doba! Od oznámení následovaného uzavřeným testováním a vydání finální verze hry Assassin’s Creed Rebellion uplynul jeden rok. U mobilních her celkem vzácný jev. Lze tedy předpokládat, že Rebellion není jednou z těch odfláknutých mobilních her se známým jménem, co slouží jen jako reklama na konzolové verze. Kdepak, tohle je plnohodnotný a hlavně originální Assassin’s Creed!

I když je trochu jiný… Vlastně je to úplně jiná hra. Kdepak akční adventura, na jaké jsme zvyklí z PC a konzolí. Na první pohled Rebellion připomíná spíše strategii. Podobně jako ve Fallout Shelter budujete místnost po místnosti jakousi základnu, v tomto případě základnu asasínů. Každá místnost má jinou funkci a k většině je zapotřebí přiřadit nějakého asasína. Najdete tu třeba místnosti pro trénink nebo výrobu zbraní.

Na rozdíl od Falloutu je tu i druhá, a ještě důležitější herní část v podobě misí. Armády asasínů budete pravidelně posílat zpravidla do templářských pevností, aby něco ukradli nebo někoho odkrouhli. Asasíni mají různou specializaci. Někteří se umí dobře plížit, jiní jsou pro změnu přeborníci v odemykání truhel nebo bojovníci. Při postupu nepřátelským územím na to musíte neustále myslet, jinak se daleko nedostanete.

Asasíny ovládáte pomocí kontextových tlačítek. Primitivním tapáním na displej ozhodujete, kdo půjde do další místnosti, a posléze vybíráte z možností zobrazených na displeji. Nejlépe se to ilustruje na nepřátelích, nad jejichž hlavami se zobrazí vždy několik možností: potichu zlikvidovat, hodit po nepříteli nůž a různé speciální útoky. Obdobné volby jsou i nad pastmi (deaktivovat past/přeběhnout), překážkami a dalšími interaktivními předměty.

Víte, že… Za nákupy her na Google Play nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Systém je vytvořený mobilům na míru, ale trochu nám vadilo, jak moc je založený na náhodě. To, zda se vám akce podaří, nezáleží na vašich schopnostech – je to spíše hod kostkou. Jinak ale hodnotíme Assassin’s Creed Rebellion pozitivně. Jako občasné rozptýlení zabaví dokonale.