Legendární Diablo se dočká mobilní verze. Fanoušci z ní ale nadšení nejsou
14. 12. 2018 16:26 | Martin Havlíček

Dost možná jde o letošní největší herní oznámení, aspoň tedy, co se mobilních telefonů týče. Zároveň je to ale jeden z největších PR průšvihů. Legendární Diablo se dočká oficiální mobilní verze! Co je na tom špatného? Samo o sobě vůbec nic. Problém je, kdy a jak tuto novinku autoři hry oznámili. Jako příležitost si zvolili BlizzCon, každoroční setkání fanoušků her od Blizzardu, a odhalení hry Diablo Immortal si nechali na úplný konec své prezentace. Jako zlatý hřeb večera. A v tom je problém. Fanoušci, v jejichž řadách najedete především zaryté písíčkáře, čekali na oznámení Diabla 4 pro PC. Místo toho dostali mobilní hru. Nepomohlo ani zjištění, že Diablo Immortal ve skutečnosti vytváří námezdní čínské studio, které produkuje podobné hry jak na běžícím pásu. A oheň byl na střeše….

Když ale odhlédnete od nešťastného marketingu a podíváte se na hru samotnou, musíte být nadšení. Ať už jste fanoušky Diabla nebo ne. Diablo Immortal totiž vypadá naprosto fantasticky! Nejde o předělávku některého z již vydaných dílů, ale o úplně novou kapitolu zasazenou mezi závěr Diablo II: Lord of Destruction a začátek Diablo III. Příběh vypráví o poslu zla Skarnovi, jenž usiluje o oživení svého pána Diabla. Tomu musíte samozřejmě zabránit.

Vybírat můžete mezi šesti hrdiny: barbar, křižák, lovec démonů, mnich, nekromancer a čaroděj. Později ale možná přibudou další. Vývojáři plánují pravidelné aktualizace, které se postarají o nový obsah, výzvy a čas od času i nového hrdinu. Zavítáme do staré známé Sanctuarie, ovšem navštívíme i lokace nové. Podíváme se na ostrov Bilefen, prozkoumáme starou knihovnu a chybět nebudou města. Například Wortham nebo Wetmarch.

Druhé jmenované město představuje jakousi metropoli, kde se budete scházet s ostatními hráči. Jako v každém správném Diablu i v mobilní verzi hraje online multiplayer zásadní roli. Na výpravy se budete moci vydávat s kamarádem i v celých skupinách – klidně až v šesti lidech. Na tuhle hru se prostě nejde netěšit!