Třeštíková, Lukášková, B.A. Paris: 5 románů pro něžné polovičky
28. 11. 2018 14:10 | Patricie Kolohnátková

Hledáte pořádný příběh, který by vás dostal od první stránky a nepustil až do konce? S některým z níže uvedených románů určitě chybu neuděláte. Výběru vévodí novinka od české literární královny současnosti Radky Třeštíkové. Jmenuje se Veselí a autorka v něm svým čtenářům otevřela dveře do svého soukromí tak široce, jak to dosud asi ještě neudělala. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani nová e-kniha od Markéty Lukáškové. Jestli máte rádi ironii, hru se slovy a suchý humor, který je občas až na těsné hranici dobrého vkusu, s Pandou v nesnázích uděláte trefu do černého.

Zatím poslední román cenami ověnčené B. A. Paris se jmenuje V pasti lží. Je určen všem, kdo mají rádi vztahové propletence i napětí. Také se vám stalo, že vám chlap, který vás naprosto dostal, už prostě nezavolal? Stejně je na tom Sarah v románu Muž, který už nezavolal, který v Británii plní první příčky v prodejnosti. A z Británie je i Eleanor se má vážně skvěle od Gail Honeymannové. Kdo miluje Anglii a jejich humor, Eleanor si musí zamilovat také.

Radka Třeštíková - Veselí

Žánr: Thriller, pro ženy

Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 75 %

Novotou vonící román u nás nejprodávanější české autorky současnosti se jmenuje Veselí a jeho hlavní protagonistkou je Eliška. Vyrůstala ve Veselí na Moravě, v osmnácti už ale má maloměsta plné zuby a vydá se za snem do Prahy. Příběh začíná o patnáct let později, kdy se třiatřicetiletá hrdinka rozhodne po pár partnerských i pracovních neúspěších vrátit zpátky do rodného města.

Protože spíš než zlatým padákem skončila její poslední pracovní smlouva vyhazovem na minutu, musí se chtě nechtě vrátit do svého dětského pokojíčku do domu k rodičům. A právě tam se za zhruba rok, kdy se děj příběhu odehrává, snaží najít cestu zpátky nejen ve svým rodičům, hlavně ale zjistit, co sama od života chce.

Markéta Lukášková - Panda v nesnázích

Žánr: Thriller, pro ženy

Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 82 %

Panda v nesnázích je druhým románem bývalé šéfredaktorky online Reflexu a poznat v něm můžete hned dva příběhy. První hlavní hrdinkou je Tereza, které ale nikdo neřekne jinak než Panda. Právě se rozešla se svým klukem, a tak se vrací domů. Kromě toho, že musí řešit problematický vztah se svojí matkou, ještě bojuje se svými komplexy a strachy.

A také píše diplomovou práci. Tereza si jako téma vybrala život Marie, která byla členkou třetího odboje. V padesátých letech si vedla podrobné deníky a ukrývala jejího pradědečka Jaroslava. Dva zdánlivě zcela rozdílné příběhy v úplně jiných časových obdobích mají společného mnohem víc, než jak to na první pohled vypadá.

B. A. Paris - V pasti lží

Žánr: Thriller, pro ženy

Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 86 %

Další román autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi se jmenuje V pasti lží. Hlavní hrdinka Cass je na začátku knihy ukázkovou mladou ženu. Má srovnaný život, doma milujícího manžela a její práce učitelky ji zcela naplňuje.

Jenomže pak se jednoho deštivého večera stane zásadní událost, po které už nic nebude jako předtím. Cass najednou neví, kde má auto a jestli si vzala prášky, je si ale jistá, že má hlavu plnou výčitek. Protože té mrtvé ženě možná mohla zachránit život. Anebo to všechno bylo jinak? Audioknihu načetla Eva Novotná.

Rosie Walsh - Muž, který už nezavolal

Žánr: Thriller, pro ženy

Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 86 %

Sarah je krátce před čtyřicítkou a zrovna se rozvádí. Z Ameriky, kde žije, přijede do Británie navštívit své rodiče. Při jedné své procházce po okolí náhodou natrefí na Eddieho. A něco mimořádného přeskočí. Nakonec spolu stráví celý týden, po kterém má Eddie odjet na dlouho plánovanou dovolenou s kamarádem. S těžkým srdcem a kontakty na Sarah odjíždí s tím, že se ozve hned, až dojede na místo. A pak už nezavolá a nebere Sarah telefon.

Její kamarádi jí říkají, že po týdnu nemůže čekat nic jiného, že je to prostě jenom další chlápek, který se už neozve. Ona ale ví, co spolu prožili a že to je něco, co se jen tak do koše nezahazuje. Podaří se jí najít odpovědi na čím dál víc otázek, které má, anebo Eddieho už nikdy nenajde?

Gail Honeymanová - Eleanor se má vážně skvěle

Žánr: Thriller, pro ženy

Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 89 %

Kombinace britského humoru a asociální hlavní hrdinky, to je debutový román spisovatelky Gail Honemanové Eleanor se má vážně skvěle. Předcházely ho fantastické recenze, což vždycky trochu smrdí, po přečtení ale musíme říct, že si román dobré kritiky zaslouží.

Eleanořin pohled na svět vás asi zpočátku bude trochu rozčilovat a situacím, do kterých se kvůli tomu dostává, se zase budete smát. Jak ale budete číst dál, budete ji mít čím dál radši. A obrovsky jí budete fandit. Protože Eleanor je vážně skvělá.