Obálka audioknihy Čtvrtý králův pes

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia, MOBA
Vydáno: 2016
Série: Hynek Tas z Boru

Ponořte se do intrik a zákulisních bojů o moc z doby Václava IV., kde však přátelství, věrnost a čest nejsou jen planá slova!

Děj románu zavádí posluchače na přelom 14. a 15. století do doby vlády Václava IV. Do království, kde každý bojuje s každým, se po mnoha letech vrací z Itálie Hynek Tas z Boru, tvrdě vycvičený středověký osobní strážce. Po konfliktu s královským městem Berounem má velmi blízko k oprátce, ale nakonec skončí v králových službách. Hlavní hrdina jako by byl člověk bez citu a emocí, který dokáže bez mrknutí oka pozorovat, jak z jeho protivníka uniká život, ale zároveň kvůli ztrátě svého psa vyhlásí králi Zikmundovi nepřátelství a tak rozpoutá jednu z největších štvanic té doby. Děj se odehrává převážně na území Čech, ale zavede posluchače i daleko za jejich hranice. Posluchač se rovněž bude moci setkat s představitelem Panské jednoty Jindřichem z Rožmberka a všemocným podkomořím Zikmundem Hulerem, éterickou, čistou a milující Blankou z Lazce nebo smyslnou, vášnivou a záhadnou Sofií Mafredonni.

František Niedl
František Niedl se narodil v roce 1949 v Českých Budějovicích. Vystudoval SPŠ elektrotechnickou a po škole prošel profesemi elektromontéra, obsluhy vodní elektrárny, obsluhy rozvodny, byl učitelem v autoškole a majitelem cestovní kanceláře. Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. Po vydání prvního autorova románu došlo k třináctileté pauze. Poté se opět vrátil k literatuře a postupně vydal několik úspěšných knih.

Dušan Sitek
Dušan Sitek se narodil roku 1955 v Novém Bohumíně. V roce 1981 absolvoval na pražské DAMU. První angažmá přijal v Ostravě v Divadle Petra Bezruče. Další herecké zkušenosti získal ve Slezském divadle v Opavě. V Městském divadle Zlín byl v angažmá dlouhých pětadvacet let. Počínaje divadelní sezónou 2010/2011 byl v angažmá Divadla pod Palmovkou v Praze, nyní v tomto divadle hostuje.
Účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů.

Čtvrtý králův pes - audiokniha obsahuje historický román z přelomu 14. a 15. století, jehož autorem je František Niedl. Čte Dušan Sitek. Režie a zvuk Miloš Vrána.

Série Hynek Tas z Boru

Obálka audioknihy Čtvrtý králův pes
Čtvrtý králův pes
Obálka audioknihy Čas vlků