Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Čas vlků

Čas vlků

František Niedl

Délka: 15 h 18 min
Interpret: Dušan Sitek
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia, MOBA
Vydáno: 2017
Série: Hynek Tas z Boru díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 863 MB

Volné pokračování autorova románu Čtvrtý králův pes. Píše se rok 1417 a Hynku Tasovi z Boru se konečně podařilo krále přemluvit, aby jej propustil ze služby. Jako výsluhu dostává hrádek Vlkov na jihu Čech, vklíněný do panství věčných králových rivalů – Rožmberků. Klid, po němž však Tas dlouhá léta toužil, se díky loupeživým tlupám a hordám husitů ne a ne dostavit. Neutěšená politická situace v zemi jej donutí opustit Vlkov a opět se vydat sloužit králi. Ten však brzy umírá. Tase čekají těžké chvíle, které ho možná budou stát život, ale on zůstává i nadále čestný, hrdý a ochotný bojovat za své blízké až do konce.

František Niedl
František Niedl se narodil v roce 1949 v Českých Budějovicích. Vystudoval SPŠ elektrotechnickou a po škole prošel profesemi elektromontéra, obsluhy vodní elektrárny, obsluhy rozvodny, byl učitelem v autoškole a majitelem cestovní kanceláře. Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. Po vydání prvního autorova románu došlo k třináctileté pauze. Poté se opět vrátil k literatuře a postupně vydal několik úspěšných knih.

Dušan Sitek
Dušan Sitek se narodil roku 1955 v Novém Bohumíně. V roce 1981 absolvoval na pražské DAMU. První angažmá přijal v Ostravě v Divadle Petra Bezruče. Další herecké zkušenosti získal ve Slezském divadle v Opavě. V Městském divadle Zlín byl v angažmá dlouhých pětadvacet let. Počínaje divadelní sezónou 2010/2011 byl v angažmá Divadla pod Palmovkou v Praze, nyní v tomto divadle hostuje. Účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů a věnuje se rovněž načítání audioknih.

Čas vlků - audiokniha obsahuje historický román odehrávající se v 15. století. Autor František Niedl. Čte Dušan Sitek. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacián.

více

Série Hynek Tas z Boru

Obálka audioknihy Čtvrtý králův pes
Čtvrtý králův pes
Obálka audioknihy Čas vlků
Čas vlků
249 Kč
Obálka audioknihy S vlčí hlavou v erbu
S vlčí hlavou v erbu
Obálka audioknihy Krajina nočních jezdců
Krajina nočních jezdců

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma