Obálka audioknihy Krajina nočních jezdců

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019
Série: Hynek Tas z Boru díl 4

Nastal rok 1422 a boj v Čechách nabírá na intenzitě. Katolíci bojují proti husitům a kališníci proti svým bratrům, každý mění strany i vyznání podle toho, jak se mu to hodí a všichni jsou zaprodatelní. Uprostřed tohoto chaosu stojí Hynek Tas z Boru, věrný své víře, svému přesvědčení, a hlavně svým lidem. Dostal zpátky svůj hrádek Vlkov a zdá se, že i přes zuřící válku prožívá nejšťastnější období svého života. Alespoň ze začátku.

V těchto hrozivých časech by každý uvítal, kdyby vedle něj držel stráž muž s vlčí korouhví nad hlavou. Jak se Hynek rozhodne? Příjme nabídku spojenectví pyšného Oldřicha II. z Rožmberka nebo té doby už zcela slepého, ale stále obávaného Jana Žižky z Trocnova? Je možné, že se nakonec spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?

FRANTIŠEK NIEDL
František Niedl se narodil v roce 1949 v Českých Budějovicích. Vystudoval SPŠ elektrotechnickou a po škole prošel profesemi elektromontéra, obsluhy vodní elektrárny, obsluhy rozvodny, byl učitelem v autoškole a majitelem cestovní kanceláře. Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. Po vydání prvního autorova románu došlo k třináctileté pauze. Poté se opět vrátil k literatuře a postupně vydal několik úspěšných knih.

DUŠAN SITEK
Dušan Sitek se narodil roku 1955 v Novém Bohumíně. V roce 1981 absolvoval na pražské DAMU. První angažmá přijal v Ostravě v Divadle Petra Bezruče. Další herecké zkušenosti získal ve Slezském divadle v Opavě. V Městském divadle Zlín byl v angažmá dlouhých pětadvacet let. Počínaje divadelní sezónou 2010/2011 byl v angažmá Divadla pod Palmovkou v Praze, nyní v tomto divadle hostuje. Účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů a věnuje se rovněž načítání audioknih.

Audiokniha Krajina nočních jezdců obsahuje čtvrtý díl oblíbené historické série od autora Františka Niedla. Vypráví Dušan Sitek. Režie Jakub Tabery.

Série Hynek Tas z Boru

Obálka audioknihy Čtvrtý králův pes
Čtvrtý králův pes
Obálka audioknihy Čas vlků