Obálka audioknihy Paměti kata Mydláře

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Popron Music
Vydáno: 2013

Známý příběh pražské katovské rodiny Mydlářů je historickým románem a strašidelným vyprávěním zároveň. Sugestivní hlas herce Miroslava Táborského provází posluchače středověkou Prahou, jejími temnými zákoutími i popravišti. Seznámí nás však nejen se světem mučících nástrojů, ale i s odvrácenou stranou mnohých událostí českých dějin, jejichž byl kat Mydlář pozorovatelem. Na pozadí významných historických dějů, kriminálních případů a soudních procesů 16. a 17. století se odvíjí příběh plný strachu a krutosti. Děsuplnou až hororovou atmosféru nahrávky dokresluje množství zvukových efektů a ruchů.

Paměti kata Mydláře - audiokniha obsahuje místy strašidelný historický příběh z českých dějin, jehož autorem je Josef Svátek. Skvěle čte Miroslav Táborský.