Řecký poklad - Mistři slova

Délka: 22 h 47 min
Interpret: Martin Preiss
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.28 GB

Mistři slova - Řecký poklad - audiokniha vypráví o Heinrichu Schliemannovi, který zasvětil život splnění svého dětského snu o objevení Troje. Autorem díla je Irving Stone. Interpret Martin Preiss. Režie a mistr zvuku Miloš Vrána. Překlad ©Adolf Felix

Životopisný román, který líčí osudy Heinricha Schliemanna – objevitele Troje. Příběh malého chlapce, kterému učaroval příběh Ilias a Odyssea. Svůj dětský sen, podívat se do Troje, si uchoval až do dospělosti a podřídil tomu i celý svůj život. Vypracuje se až na sanfranciského makléře, aby měl dost peněz na to, vykopat vlastnoručně bájnou Troju. O tom, jak jí našel a stal se tak průkopníkem a objevitelem, vypráví Irving Stone z pohledu své řecké manželky.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Irving Stone
Americký spisovatel, známý hlavně svými životopisnými romány historických osobností. V roce 1960 byl odměněn čestným doktorátem z Berkleley – Kalifornské univerzity, své alma mater. Mnoho jeho románů bylo zfilmováno. Například: The President´s Lady, Lust for Life nebo asi nejznámější Agonie a extáze (Ve službách papeže).

Martin Preiss
Pochází z herecké rodiny a již během studia na pražském DAMU hrál v činohře Národního divadla. Představil se ve hrách Radúz a Mahulena, Antonius a Kleopatra, Hamlet, Cyrano z Bergeracu nebo Večer tříkrálový. Objevil se také na televizní obrazovce hlavně díky moderování pořadu: Chcete být milionářem, kde převzal moderátorské žezlo po Vladimíru Čechovi. Kromě toho všeho se také aktivně věnuje dabingu filmů a seriálů. Teď si do svého repertoáru může zařadit i novou audioknihu, na které s námi spolupracoval.

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma