Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Monstru podoben

Monstru podoben

Viktorín Šulc

Délka: 22 h 3 min
Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2022
Série: Panoptikum sexuálních vražd díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.24 GB

Obludné vraždy diktované zvráceným pojetím sexuální touhy, deviantní uvažování pachatelů…

Třetí svazek ojedinělého a mimořádně rozsáhlého díla mapuje historii tuzemské vraždy v letech 1993 až 1999.

A kam nás Panoptikum tentokrát zavede? Tak třeba k patricijské hrobce olšanského hřbitova. Na prázdninově opuštěné školní hřiště. Projdeme se po střeše severomoravského věžáku… Zaposloucháme se do ozvěny pachatelových kroků, ustrneme nad posledním výkřikem oběti… Seznámíme se s uvažováním kriminalistů na místě činu, s poznatky soudních lékařů, se zkušenostmi expertů zkoumajících vražednou mysl.

Dveře třetí ponuré panoptikální chodby se otevírají s přízračným skřípotem…

Odvážíte se vstoupit?

VIKTORÍN ŠULC
Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů, ale také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů, Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy.

V roce 2000 zvítězil v soutěži České televize O dýmku Sherlocka Holmese nejlépe vyhodnoceným scénářem Muž, který vycházel z hrobu. Na kontě má další televizní filmy Agentura Puzzle, dále Všichni musí zemřít nebo Škodná, z nichž první dva se dočkaly literární podoby. Jeho kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004. Je autorem odborné monografie Když vzlétne děs a nevíra, mapující tuzemské sexuální vraždy z let 1926 až 1999. V létě 2008 natáčel režisér Dušan Klein televizní film Hrobník podle jeho scénáře, na podzim téhož roku vyšla kniha Lovec přízraků, kterou Šulc napsal společně se známým kriminalistou Jiřím Markovičem.

MIROSLAV TÁBORSKÝ
Původně absolvent pedagogické fakulty v oboru fyzika, vystudoval Divadelní fakultu AMU v Praze a v roce 1987 nastoupil do svého prvního angažmá v kladenském divadle. Zahrál si na několika dalších českých scénách – v Divadle E. F. Buriana, Studiu GAG, Divadle pod Palmovkou a v Divadle Labyrint. Od roku 1996 byl 20 let v angažmá v Divadle v Dlouhé, v současné době působí na „volné noze“. Miroslav Táborský si zahrál také v mnoha filmech jako např. Svatba upírů, Kolja, Lotrando a Zubejda, Tmavomodrý svět, Maharal, Bobule, Nejkrásnější hádanka, Život je život, Bezva ženská na krku, a v několika českých seriálech. Pro Audiotéku načetl například audioknihu Rothschildova flaška, Přiznání Alana Turinga a další.

LUBOŠ ONDRÁČEK
Luboš Ondráček je český herec a dabér. Vystudoval JAMU a jeho první angažmá bylo v satirickém divadle Večerní Brno. Šest let působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a na různých projektech spolupracoval i s televizním studiem ČT Ostrava. S Českou televizí spolupracoval také na pořadu Toulavá kamera. Nyní se věnuje mimo jiné dabingové režii a načítání audioknih.

Audiokniha Monstru podoben obsahuje třetí díl pentalogie Panoptikum sexuálních vražd autora Viktorína Šulce. Čtou Miroslav Táborský a Luboš Ondráček. Režie Miloš Vrána.

více

Série Panoptikum sexuálních vražd

Obálka audioknihy Když vzlétne děs a nevíra
Když vzlétne děs a nevíra
Obálka audioknihy Démon v mém srdci
Démon v mém srdci
Obálka audioknihy Monstru podoben
Monstru podoben

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma