Obálka audioknihy Když vzlétne děs a nevíra

Vydáno: 2021
Série: Panoptikum sexuálních vražd díl 1
Velikost: 1.02 GB

Titul prvního svazku pentalogie Panoptikum sexuálních vražd zachycující 77 kriminálních případů z historie České republiky vychází z úryvku básně Viktora Huga: "Když dotkneš se mých víček lehce dlaní, vzlétne zpod nich děs a nevíra."

Bohatě tento příměr naplňují případy sériových vrahů - Mrázka (kapitola Smrťák bloudí krajinou), Štěpánka (Dům hrůzy) i Hojera (Holky pod kytky). Ozvěna jejich děsivých skutků ožívá v autentických vzpomínkách těch, kteří přežili či byli vtaženi, často proti své vůli, do čím dál zhoubnějšího víru krutých událostí.

Společně s autorem se staneme detektivy, prosívajícími staré spisy kriminalistických "pomníků", skutečných nebo jen zdánlivých (Kdo vraždil nočňátka? či Zaváté stopy). Staneme se svědky niterných zpovědí nebo umných lží, rozehrávajících drama snahy uniknout popravčí šibenici (Srdce z kamene). Pronikneme do ponurého ticha vazebních cel, do zvláštního světa psychiatrických pokojíků (Tajemství kříže).

Některé případy, jejich děsivé okolnosti a obludné markanty čekaly dlouhé desítky let v archivech na své zveřejnění. Společně s komentáři zkušených kriminalistů plk. Markoviče a plk. Valeriána tak na čtenáře čeká senzačně, přesto profesionálně poctivě zpracovaná historie tuzemské sexuální vraždy.

VIKTORÍN ŠULC
Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů, ale také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů, Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy.

V roce 2000 zvítězil v soutěži České televize O dýmku Sherlocka Holmese nejlépe vyhodnoceným scénářem Muž, který vycházel z hrobu. Na kontě má další televizní filmy Agentura Puzzle, dále Všichni musí zemřít nebo Škodná, z nichž první dva se dočkaly literární podoby. Jeho kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004. Je autorem odborné monografie Když vzlétne děs a nevíra, mapující tuzemské sexuální vraždy z let 1926 až 1999. V létě 2008 natáčel režisér Dušan Klein televizní film Hrobník podle jeho scénáře, na podzim téhož roku vyšla kniha Lovec přízraků, kterou Šulc napsal společně se známým kriminalistou Jiřím Markovičem.

MIROSLAV TÁBORSKÝ
Původně absolvent pedagogické fakulty v oboru fyzika, vystudoval Divadelní fakultu AMU v Praze a v roce 1987 nastoupil do svého prvního angažmá v kladenském divadle. Zahrál si na několika dalších českých scénách – v Divadle E. F. Buriana, Studiu GAG, Divadle pod Palmovkou a v Divadle Labyrint. Od roku 1996 byl 20 let v angažmá v Divadle v Dlouhé, v současné době působí na „volné noze“. Miroslav Táborský si zahrál také v mnoha filmech jako např. Svatba upírů, Kolja, Lotrando a Zubejda, Tmavomodrý svět, Maharal, Bobule, Nejkrásnější hádanka, Život je život, Bezva ženská na krku, a v několika českých seriálech. Pro Audiotéku načetl například audioknihu Rothschildova flaška, Přiznání Alana Turinga a další.

Audiokniha Když vzlétne děs a nevíra obsahuje první díl pentalogie Panoptikum sexuálních vražd autora Viktorína Šulce. Čtou Miroslav Táborský a Luboš Ondráček. Režie Miloš Vrána.

Série Panoptikum sexuálních vražd

Obálka audioknihy Když vzlétne děs a nevíra
Když vzlétne děs a nevíra
Obálka audioknihy Démon v mém srdci