Obálka audioknihy Můj dlouhý běh

Interpret: Zdeněk Velen
Vydavatel: Walker a Volf
Vydáno: 2015

Ikona českého ultramaratonu Daniel Orálek (1970) vypráví o touze objevit svoje limity a pokusit se dostat za ně, bolesti, dřině a pochybnostem navzdory. Podíváte se s ním do rozpálené pouště v Badwateru, přiblíží vám atmosféru jedinečného závodu s mexickými indiány z kmene Tarahumara a také euforii i hluboké dno legendárního Spartathlonu.
Můj dlouhý běh je čtivá, vtipná a s nadhledem napsaná kniha o nenápadném půvabu běhání – a ultramaratonu zvlášť. Inspiraci v Orálkově příběhu najde zkušený borec i hobík, který se statečně pere se svými prvními kilometry.

Možná máte pocit, že běžeckých knížek už je dnes jenom o něco méně než kuchařek. Asi budete mít pravdu. Přesto jsme přišli s další. Jmenuje se Můj dlouhý běh a je životním příběhem toho výrazně lepšího běžce z nás, tedy Dana.
A o čem všem že Můj dlouhý běh vlastně je? Provede vás od Danových začátků ve školním kroužku v Židlochovicích přes zkušenosti z vrcholové atletiky na přelomu 80. a 90. let až do cíle nejslavnějších ultramaratonů světa, jakou jsou Spartathlon či Badwater Ultra. A ještě dál.
Dozvíte se taky něco o tréninku, o nakládání s běžeckými bolístkami a přečtete si vzpomínky na běžecké osobnosti, jakými byli či jsou například Josef Odložil, Lubomír Tesáček, Caballo Blanco, Yiannis Kouros a další.
Věříme, že inspiraci a poučení v knížce najdou běžečtí začátečníci i ti z vás, kdo už mají v nohou tisíce a tisíce kilometrů, že potěšeni budou aspiranti ultra závodů i ti, koho baví jenom na pár minut vyběhnout do lesa za domem. A snad všem bude připadat taky zábavná. Jsme rádi, že se zatím čtenářům líbí, je o ni zájem a je také chválena. Věříme, že zaujme i právě vás.

Daniel Orálek (1970)
Nejlepší český ultramaratonec. K jeho největším úspěchům patří páté místo na Spartathlonu (2011), desáté místo na Badwater Ultramaratonu (2010), druhé místo na Copper Canyon Ultramaratonu (2012) či opakovaná vítězství v závodu na 100 km ve Winschotenu (2008, 2010, 2012, 2014). Na přelomu 80. a 90. let se běhání věnoval vrcholově. Byl juniorským čs. rekordmanem na 10 000 m (30:13,03), skončil jedenáctý na MEJ ve Varaždinu (1989) a z „klasické atletiky“ má kupu medailí z českých i federálních šampionátů na tratích od 3000 m po maraton.

Dosud absolvoval 138 maratonů a 102 ultramaratonů. V čtenářské anketě Behej.com byl čtyřikrát zvolen nejlepším vytrvalcem roku (2009, 2010, 2011, 2012).

Můj dlouhý běh - audiokniha obsahuje vzpomínky na běžecké začátky a kariéru nejlepšího českého ultramaratonce. Autor Daniel Orálek. Čte Zdeněk Velen. Režie Radek Volf.