Démon v mém srdci

Viktorín Šulc

Délka: 22 h 19 min
Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2022
Série: Panoptikum sexuálních vražd díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.26 GB

Další svazek pentalogie Panoptikum sexuálních vražd o historii tuzemské sexuální vraždy postihuje případy z let 1983 až 1992. Znovu tak před čtenářem ožijí kauzy spartakiádního škrtiče Straky, „cesťáků s vraždou“ Kotta a Kutílka nebo krvavé smrti matky a dvou dospělých dcer ze středočeského Klučova, objasněné po třinácti letech.

Jako v dramatickém detektivním románu, nabitém ovšem jen autentickými momenty, budeme krok za krokem sledovat průběh krvavého činu (kapitola Pan Neviditelný), prozkoumáme zvrácené libido na první - klamavý - pohled tuctového človíčka (Prošel si uličkou hanby), prožijeme napínavé okolnosti zločincova dopadení (Přípitek se smrtí)... Ale taky se podělíme s muži zákona o jejich neúspěchy, které vedly k dalším vraždám (Výhoda orientačního běžce).

Závěrečná kapitola Dvě strany stejné mince? pak logicky patří přelomovému případu, ve kterém neznámý pachatel posmrtně odňal oběti vnitřní orgány. Opravdu neznámý? Nebo v průhonickém parku zazněly akordy půl roku staré ostravské vraždy? Každopádně v květnu 1992 dostala sexuální vražda novou deviantní dimenzi. Nic už není nemožné...

Všechny případy opět provázejí samostatné komentáře zkušených kriminalistů.

VIKTORÍN ŠULC
Úspěšný scénárista televizních detektivních filmů, ale také autor literatury faktu z oblasti kriminálních případů, Viktorín Šulc, se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnoval tématu tuzemské sexuální vraždy.

V roce 2000 zvítězil v soutěži České televize O dýmku Sherlocka Holmese nejlépe vyhodnoceným scénářem Muž, který vycházel z hrobu. Na kontě má další televizní filmy Agentura Puzzle, dále Všichni musí zemřít nebo Škodná, z nichž první dva se dočkaly literární podoby. Jeho kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004. Je autorem odborné monografie Když vzlétne děs a nevíra, mapující tuzemské sexuální vraždy z let 1926 až 1999. V létě 2008 natáčel režisér Dušan Klein televizní film Hrobník podle jeho scénáře, na podzim téhož roku vyšla kniha Lovec přízraků, kterou Šulc napsal společně se známým kriminalistou Jiřím Markovičem.

MIROSLAV TÁBORSKÝ
Původně absolvent pedagogické fakulty v oboru fyzika, vystudoval Divadelní fakultu AMU v Praze a v roce 1987 nastoupil do svého prvního angažmá v kladenském divadle. Zahrál si na několika dalších českých scénách – v Divadle E. F. Buriana, Studiu GAG, Divadle pod Palmovkou a v Divadle Labyrint. Od roku 1996 byl 20 let v angažmá v Divadle v Dlouhé, v současné době působí na „volné noze“. Miroslav Táborský si zahrál také v mnoha filmech jako např. Svatba upírů, Kolja, Lotrando a Zubejda, Tmavomodrý svět, Maharal, Bobule, Nejkrásnější hádanka, Život je život, Bezva ženská na krku, a v několika českých seriálech. Pro Audiotéku načetl například audioknihu Rothschildova flaška, Přiznání Alana Turinga a další.

Audiokniha Démon v mém srdci obsahuje druhý díl pentalogie Panoptikum sexuálních vražd autora Viktorína Šulce. Čtou Miroslav Táborský a Luboš Ondráček. Režie Miloš Vrána.

více

Série Panoptikum sexuálních vražd

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky