Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jak se vaří netopýři

Jak se vaří netopýři

Marie Rejfová

Délka: 7 h 34 min
Interpret: Zdeňka Žádníková Volencová
Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2024
Série: Josefína Divíšková díl 8
Typ souboru: MP3
Velikost: 427 MB

SVÉRÁZNÁ UČITELKA JOSEFÍNA DIVÍŠKOVÁ SI OD ŘEŠENÍ ZLOČINŮ NEODPOČINE ANI NA DOVOLENÉ V KARLOVÝCH VARECH...

Josefína a komisař Tvrdík si užívají zasloužené dovolené v Karlových Varech. Lázeňská idylka však náhle skončí s příjezdem Tvrdíkovy patnáctileté dcery Ludmily a nezničitelné tety Václavy. V luxusním hotelu se navíc objeví mrtvá zvířata, přiřítí se nekompromisní krajský hygienik Julius Šlem a nastalý chaos graduje smrtí provozní Ivety Lehké.

Ve městě probíhají oslavy filipojakubské noci a podezřelých není málo. Vraždil ředitel hotelu inženýr Brousil, žárlivý manžel oběti, někdo ze zaměstnanců nebo nesnášenlivý gymnazijní profesor Rudlík? A jak do toho všeho zapadají Jirka Pazderka a jeho babička?

Josefína neřeší jen zapeklitou vraždu hotelové provozní, ale je nucena čelit i nástrahám, které jí připravuje Tvrdíkova rodina. Udrží si zdravý rozum a vztah s komisařem všem navzdory? A pomohou jí babiččina moudra přežít všechny eskapády a svízelné situace?

MARIE REJFOVÁ
Pochází z Prahy, vyrůstala v Žatci, v Plzni studovala na Fakultě humanitních studií. Nyní žije ve Varnsdorfu, kde pracuje jako učitelka v mateřské školce.

Psaní beletrie se věnuje od mládí. Po dvou fantasy románech pro mládež se zaměřila na sérii humorných detektivek se svéráznou učitelkou Josefínou Divíškovou, v níž naplno zúročila svůj talent odpozorovat a s patřičnou dávkou humoru popsat vztahy mezi obyčejnými lidmi, a zároveň dovedně zprostředkovat atmosféru současného maloměsta.

Vedle toho je autorkou souboru brilantních arabesek Povídky smíchovské, které jsou přiznanou poctou Janu Nerudovi a Jakubu Arbesovi.

ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ
Narodila se v Ústí nad Orlicí, vystudovala gymnázium v Hradci králové a poté Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU – obor herectví. Koncem studia přešla s celým ročníkem do Dejvického divadla v Praze, kde hraje dodnes (např. v inscenacích Vzkříšení, Teremin, Zimní pohádka). Příležitostně se objevuje na televizní obrazovce a ve filmu: Lékárníkovic holka, seriály Rodinná pouta / Velmi křehké vztahy/, Ať žijí rytíři!, Fourteens, televizní pohádky.
Je autorkou pohádkové knihy a CD „Ve znamení motýla“ a knihy poezie „Hra na anděla“ /MF 2010/ + moderuje a píše scénáře pro společenské akce pro české i zahraniční společnosti.
V roce 2007 založila Nadační fond Zdenky Žádníkové, který vylepšuje prostředí zdravotnických a sociálních zařízení www.nfzz.cz. Hraje na příčnou flétnu, je žákyní Magdaleny Bílkové Tůmové Bílkové, laureátky Pražského jara.

Audiokniha Jak se vaří netopýři, autorka Marie Rejfová, čte Zdeňka Žádníková. Režie Jakub Tabery.

více

Série Josefína Divíšková

Obálka audioknihy Kdo jinému jámu kopá
Kdo jinému jámu kopá
Obálka audioknihy Komu straší ve věži
Komu straší ve věži
Obálka audioknihy Kdo maže, ten jede
Kdo maže, ten jede
Obálka audioknihy Kočka myši nenechá
Kočka myši nenechá
Obálka audioknihy Když se vosy vyrojí
Když se vosy vyrojí
Obálka audioknihy Jako veš v kožichu
Jako veš v kožichu
Obálka audioknihy Kdo má pod čepicí a jiné povídky
Kdo má pod čepicí a jiné povídky
Obálka audioknihy Jak se vaří netopýři
Jak se vaří netopýři

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma