Obálka audioknihy Kočka myši nenechá

Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2022
Série: Josefína Divíšková díl 4

NOVÝ PŘÍPAD ZAVEDE JOSEFÍNU DIVÍŠKOVOU A KOMISAŘE TVRDÍKA DO BRODSKÉHO PIVOVARU...

Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí.

Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové?

Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.

MARIE REJFOVÁ
Pochází z Prahy, vyrůstala v Žatci, v Plzni studovala na Fakultě humanitních studií. Nyní žije s manželem a dvěma dětmi ve Varnsdorfu, kde pracuje jako učitelka v mateřské školce.
Psaní beletrie se věnuje od mládí, systematičtěji v posledních několika letech, kdy se úspěšně zúčastnila několika literárních soutěží. V roce 2015 debutovala románem pro mládež Čarověník, na který o rok později navázala volným pokračováním Sestra smrt. Už v těchto knihách naznačila svůj talent odpozorovat a s patřičnou dávkou humoru popsat vztahy mezi obyčejnými lidmi, a zároveň dovedně zprostředkovat atmosféru současného maloměsta, což naplno zúročila v humorných detektivkách s Josefínou Divíškovou.

ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ
Narodila se v Ústí nad Orlicí, vystudovala gymnázium v Hradci králové a poté Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU – obor herectví. Koncem studia přešla s celým ročníkem do Dejvického divadla v Praze, kde hraje dodnes (např. v inscenacích Vzkříšení, Teremin, Zimní pohádka). Příležitostně se objevuje na televizní obrazovce a ve filmu: Lékárníkovic holka, seriály Rodinná pouta / Velmi křehké vztahy/, Ať žijí rytíři!, Fourteens, televizní pohádky. Je autorkou pohádkové knihy a CD „Ve znamení motýla“ a knihy poezie „Hra na anděla“ /MF 2010/ + moderuje a píše scénáře pro společenské akce pro české i zahraniční společnosti. V roce 2007 založila Nadační fond Zdenky Žádníkové, který vylepšuje prostředí zdravotnických a sociálních zařízení. Hraje na příčnou flétnu, je žákyní Magdaleny Bílkové Tůmové Bílkové, laureátky Pražského jara.

Audiokniha Kočka myši nenechá obsahuje humorný detektivní příběh autorky Marie Rejfové. Čte Zdeňka Žádníková Volencová. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.

Série Josefína Divíšková

Obálka audioknihy Kdo jinému jámu kopá
Kdo jinému jámu kopá
Obálka audioknihy Komu straší ve věži