Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Kdo má pod čepicí a jiné povídky

Kdo má pod čepicí a jiné povídky

Marie Rejfová

Délka: 9 h 53 min
Interpret: Zdeňka Žádníková Volencová
Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2023
Série: Josefína Divíšková díl 7
Typ souboru: MP3
Velikost: 557 MB

SVÉRÁZNÁ UČITELKA JOSEFÍNA DIVÍŠKOVÁ SE VRACÍ VE SBÍRCE PĚTI NAPÍNAVÝCH I ZTŘEŠTĚNÝCH PŘÍBĚHŮ...

Proč musel zemřít učitel sochařství a jaké tajemství se skrývá za zdmi základní umělecké školy? Co narušilo idylu chatové osady na březích Berounky? Mají majitelé zapadlého čalounictví něco společného se smrtí staříka ze sousedství? Dá se narazit na zločin i při odhalování mužské nevěry? A je možné polapit straku, když vám plány zkříží roztomilá stará dáma a klubko vynalézavých dětí?

Pojďte hledat odpovědi společně se všetečnou učitelkou a malířkou Josefínou Divíškovou v souboru pěti příběhů, v nichž není nouze o humorné situace ani neortodoxní vyšetřovací postupy. U toho vám samozřejmě budou asistovat roztomile nerudný komisař Tvrdík, přísná Josefínina sestra Miroslava a celá lehce potrhlá rodina Dostálových, urostlý strážmistr Švec i zesnulá babička s jejími neocenitelnými radami do života.

A kdo ví, možná kromě jiného i zjistíte, jak to mezi Josefínou a Tvrdíkem vlastně začalo…

MARIE REJFOVÁ
Pochází z Prahy, vyrůstala v Žatci, v Plzni studovala na Fakultě humanitních studií. Nyní žije ve Varnsdorfu, kde pracuje jako učitelka v mateřské školce.

Psaní beletrie se věnuje od mládí. Po dvou fantasy románech pro mládež se zaměřila na sérii humorných detektivek se svéráznou učitelkou Josefínou Divíškovou, v níž naplno zúročila svůj talent odpozorovat a s patřičnou dávkou humoru popsat vztahy mezi obyčejnými lidmi, a zároveň dovedně zprostředkovat atmosféru současného maloměsta.

Vedle toho je autorkou souboru brilantních arabesek Povídky smíchovské, které jsou přiznanou poctou Janu Nerudovi a Jakubu Arbesovi.

ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ
Narodila se v Ústí nad Orlicí, vystudovala gymnázium v Hradci králové a poté Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU – obor herectví. Koncem studia přešla s celým ročníkem do Dejvického divadla v Praze, kde hraje dodnes (např. v inscenacích Vzkříšení, Teremin, Zimní pohádka). Příležitostně se objevuje na televizní obrazovce a ve filmu: Lékárníkovic holka, seriály Rodinná pouta / Velmi křehké vztahy/, Ať žijí rytíři!, Fourteens, televizní pohádky.
Je autorkou pohádkové knihy a CD „Ve znamení motýla“ a knihy poezie „Hra na anděla“ /MF 2010/ + moderuje a píše scénáře pro společenské akce pro české i zahraniční společnosti.
V roce 2007 založila Nadační fond Zdenky Žádníkové, který vylepšuje prostředí zdravotnických a sociálních zařízení www.nfzz.cz. Hraje na příčnou flétnu, je žákyní Magdaleny Bílkové Tůmové Bílkové, laureátky Pražského jara.

Audiokniha Kdo má pod čepicí a jiné povídky, autorka Marie Rejfová, čte Zdeňka Žádníková. Režie Jakub Tabery.

více

Série Josefína Divíšková

Obálka audioknihy Kdo jinému jámu kopá
Kdo jinému jámu kopá
Obálka audioknihy Komu straší ve věži
Komu straší ve věži
Obálka audioknihy Kdo maže, ten jede
Kdo maže, ten jede
Obálka audioknihy Kočka myši nenechá
Kočka myši nenechá
Obálka audioknihy Když se vosy vyrojí
Když se vosy vyrojí
299 Kč
Obálka audioknihy Jako veš v kožichu
Jako veš v kožichu
Obálka audioknihy Kdo má pod čepicí a jiné povídky
Kdo má pod čepicí a jiné povídky

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma